ŠIROM EVROPE: Mančester siti napunio mrežu šampiona, prva pobeda Arsenala (VIDEO)

16.08.2015. 16:21
Serhio Aguero
Serhio Aguero / Izvor: Beta/AP

"Građani" sa 3:0 savladali Čelsi.

Šampion Premijer lige je doživeo prvi poraz ove sezone. U derbiju drugog kola Mančester siti je sa 3:0 (1:0) savladao Čelsi. Domaći je bio daleko nadmoćniji i imao je mnogo više šansi, a to najbolje pokazuje ukupan broj šuteva (18:6). Čelsi je samo jednom šutnuo u gol, pa nije ni mogao da očekuje povoljniji ishod.

Domaće je u vođstvo doveo Sergio Aguero u 31. minutu, a na 2:0 je povećao Vinsent Kompani u 79. Konačan rezultat je postavio Fernandinjo u 85. Za domaće je od početka igrao Aleksandar Kolarov, a za goste Branislav Ivanović i Nemanja Matić. Ivanović je u 48. minutu zbog faula dobio žuti karton.

Arsenal je ostvario prvu pobedu ove sezone u Premijer ligi. "Tobdžije" su u drugom kolu u gradskom derbiju savladale Kristal palas 2:1. Na taj način su se iskupili za prošlonedeljni poraz na svom terenu od Vest Hema. Videlo se od početka da je Arsenal rešen da popravi loš utisak sa premijere. Poveo je golom Žirua u 16. minutu, a mogao je i ranije jer je imao dve dobre šanse.

Ipak, radost nije dugo trajala, jer je Vard poravnao rezultat u 28. minutu. Konačan rezultat je postavljen u 55. minutu kada je Deleni zatresao sopstvenu mrežu i tako Arsenalu obezbedio prve bodove ove sezone.

Volfsburg je u prvom kolu Bundeslige savladao Ajntraht 2:1. Za goste je od 46. minuta igrao Aleksandar Ignjovski, dok novajlija Mijat Gaćinović nije bio ni na klupi.

Prošle sezone se Štutgart borio za opstanak, a sva je prilika da će i ove. Štutgart je na svom terenu izgubio od Kelna 3:1, a za goste je debitovao nekadašnji igrač Partizana i Borusije iz Dortmunda Miloš Jojić, koji je igrao do 54. minuta. Za domaće je celu utakmicu odigrao Filip Kostić.