ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал се мучио са Квинс Парком, "Ђаволи" спаковали три комада (ВИДЕО)

26.12.2014. 15:52 14:38
Aleksis Sančez
Алексис Санчез / Извор: Бета/АП

Ливерпул је славио минималним резултатом у Барнлију.

У последњем сусрету "Боксинг деја", Арсенал је на "Емиратима" савладао лондонски Квинс Парк Ренџерс са 2:1 (1:0). "Тобџије" су имале вођство од 2:0, а други гол постигли су ослабљени, десетак минута након што је Оливије Жиру зарадио црвени картон због неспортског понашања. Гостујући КПР покушавао је да искористи бројчану предност и дође барем до ремија, створио је бројне шансе у завршници, али је постигао само почасни погодак из пенала.

Екипа Манчестер јунајтеда наставила је да пружа одличне партије у Премијер лиги и пред својом публиком савладала Њукасл са 3:1 (2:0). Изабраници Луја ван Гала имали су иницијативу током целог сусрета и захваљујући Вејну Рунију, стигли до 10. победе у шампионату. Руни је постигао два гола (23, 36) и асистирао код трећег, када је Робин ван Перси, главом послао лопту иза леђа Бена Алнвика.

Ливерпул је голом Рахима Стерлинга у 62. минуту савладао Барнли, док је Манчестер сити, већ у првом делу игре завршио посао у снежном Вест Брому.

Фудбалери Челсија победили су у градском дербију екипу Вест Хема са 2:0 (1:0) у првом мечу 18. кола Премијер лиге. На отварању традиционалног "Боксинг деја" екипа Жозеа Муриња славила је головима капитена Џона Терија у 31. и Дијега Косте у 62. минуту. Челси је тако остварио 14. победу ове сезоне и тако повећао предност у односу на Манчестер сити, који свој сусрет игра од 16 часова против ВБА.