PREMIJER LIGA: Arsenal se mučio sa Kvins Parkom, "Đavoli" spakovali tri komada (VIDEO)

26.12.2014. 15:52 14:38
Aleksis Sančez
Aleksis Sančez / Izvor: Beta/AP

Liverpul je slavio minimalnim rezultatom u Barnliju.

U poslednjem susretu "Boksing deja", Arsenal je na "Emiratima" savladao londonski Kvins Park Rendžers sa 2:1 (1:0). "Tobdžije" su imale vođstvo od 2:0, a drugi gol postigli su oslabljeni, desetak minuta nakon što je Olivije Žiru zaradio crveni karton zbog nesportskog ponašanja. Gostujući KPR pokušavao je da iskoristi brojčanu prednost i dođe barem do remija, stvorio je brojne šanse u završnici, ali je postigao samo počasni pogodak iz penala.

Ekipa Mančester junajteda nastavila je da pruža odlične partije u Premijer ligi i pred svojom publikom savladala Njukasl sa 3:1 (2:0). Izabranici Luja van Gala imali su inicijativu tokom celog susreta i zahvaljujući Vejnu Runiju, stigli do 10. pobede u šampionatu. Runi je postigao dva gola (23, 36) i asistirao kod trećeg, kada je Robin van Persi, glavom poslao loptu iza leđa Bena Alnvika.

Liverpul je golom Rahima Sterlinga u 62. minutu savladao Barnli, dok je Mančester siti, već u prvom delu igre završio posao u snežnom Vest Bromu.

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gradskom derbiju ekipu Vest Hema sa 2:0 (1:0) u prvom meču 18. kola Premijer lige. Na otvaranju tradicionalnog "Boksing deja" ekipa Žozea Murinja slavila je golovima kapitena Džona Terija u 31. i Dijega Koste u 62. minutu. Čelsi je tako ostvario 14. pobedu ove sezone i tako povećao prednost u odnosu na Mančester siti, koji svoj susret igra od 16 časova protiv VBA.