ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул направио корак ка титули

13.04.2014. 16:42
Liverpul Sterling radovanje
Ливерпул Стерлинг радовање / Извор: Профимедиа

У драматичном дерби мечу 34. кола Премијер лиге Ливерпул је пред својим навијачима савладао Манчестер Сити са 3:2.

Дерби меч 34. кола Премијер лиге између Ливерпула и Манчестер Ситија донео је прегршт узбуђења на Енфилду. Домаћин је кренуо фуриозно од самог старта, а Рахим Стерлинг је донео преност свом тиму, након што је изиграо одбрану противника и лаганим ударцем пласирао лопту поред голмана Харта.

Други погодак у мрежи гостију дело је словачног репрезентативца Мартина Шкртела, који се најбоље снашао после фантастичног центаршута капитена Џерарда и главом повисио предност на 2:0.

Друго полувреме је донело прегршт узбуђења на обе стране. Након сјајног продора Милнера са десне стране, Давид Силва се нашао на правом месту и послао лопту иза леђа Мињолеа. Силва је поново био актер код изједначења резултата у 62. минуту. Након продора шпанског репрезентативца са десне стране, лопта је погодила Џонсона, и несрећно се одбила у мрежу.

Filip Kutinjo, FK Liverpul
Филип Кутињо, ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Како се испоставило касније одлучујући погодак дело је Филипа Кутиња, који је искористио катастрофалну грешку одбране Ситија, и ударцем са ивице шеснаестерца у 78. минуту донео велику радост домаћим навијачима.

- Морамо да останемо концентрисани, чекају нас још четири велике утакмице до краја. Ово је вероватно било најдужих 90. минута које сам одиграо у читавој каријери - изјавио је капитен Ливерпула Стивен Џерард.

Ливерпул - Манчестер Сити 3:2

(Стерлинг 6, Шкртел 26, Кутињо 78. - Силва 57, Џонсон 62аг.)

У последњој утакмици овог кола Челси је у гостима победио екипу Свонсија резултатом 1:0 голом Демба Бе у 68. минуту. Екипа Жозеа Муриња је на тај начин остала у трци за водећим Ливерпулом.