PREMIJER LIGA: Liverpul napravio korak ka tituli

13.04.2014. 16:42
Liverpul Sterling radovanje
Liverpul Sterling radovanje / Izvor: Profimedia
U dramatičnom derbi meču 34. kola Premijer lige Liverpul je pred svojim navijačima savladao Mančester Siti sa 3:2.

Derbi meč 34. kola Premijer lige između Liverpula i Mančester Sitija doneo je pregršt uzbuđenja na Enfildu. Domaćin je krenuo furiozno od samog starta, a Rahim Sterling je doneo prenost svom timu, nakon što je izigrao odbranu protivnika i laganim udarcem plasirao loptu pored golmana Harta.

Drugi pogodak u mreži gostiju delo je slovačnog reprezentativca Martina Škrtela, koji se najbolje snašao posle fantastičnog centaršuta kapitena Džerarda i glavom povisio prednost na 2:0.

Drugo poluvreme je donelo pregršt uzbuđenja na obe strane. Nakon sjajnog prodora Milnera sa desne strane, David Silva se našao na pravom mestu i poslao loptu iza leđa Minjolea. Silva je ponovo bio akter kod izjednačenja rezultata u 62. minutu. Nakon prodora španskog reprezentativca sa desne strane, lopta je pogodila Džonsona, i nesrećno se odbila u mrežu.

Filip Kutinjo, FK Liverpul
Filip Kutinjo, FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Kako se ispostavilo kasnije odlučujući pogodak delo je Filipa Kutinja, koji je iskoristio katastrofalnu grešku odbrane Sitija, i udarcem sa ivice šesnaesterca u 78. minutu doneo veliku radost domaćim navijačima.

- Moramo da ostanemo koncentrisani, čekaju nas još četiri velike utakmice do kraja. Ovo je verovatno bilo najdužih 90. minuta koje sam odigrao u čitavoj karijeri - izjavio je kapiten Liverpula Stiven Džerard.

Liverpul - Mančester Siti 3:2

(Sterling 6, Škrtel 26, Kutinjo 78. - Silva 57, Džonson 62ag.)

U poslednjoj utakmici ovog kola Čelsi je u gostima pobedio ekipu Svonsija rezultatom 1:0 golom Demba Be u 68. minutu. Ekipa Žozea Murinja je na taj način ostala u trci za vodećim Liverpulom.