08.04.2015. 21:51
Lionel Mesi i Luis Suarez proslavljaju gol na meču sa Almerijom
Лионел Меси и Луис Суарез прослављају гол на мечу са Алмеријом / Извор: Реутерс

Барселона лако дошла до бодова против Алмерије, Реал бољи од Рајо Ваљекана.

Иста мета - исто одстојање. Барселона и Реал Мадрид славили су у 30. колу Примере и у завршницу шампионата улазе са плус, однсо минус четири, у зависности од тога да ли се на табелу гледа из Каталоније или из престонице Шпаније.

Барселона је рутински освојила три бода против Алмерије славивши резултатом 4:0 (1:0).

Лионел Меси довео је у вођство лидера лепим голом у 33. минуту после дриблинга и „кифле“ у даљи угао. На врло сличан начин мрежу Алмерију затресао је у 55. минуту Луис Суарез. Уругвајац је такође „пробио“ по десном боку и послао пројектил у даљи угао.

Први гол у сезони постигао је дефанзивац Марк Бартра, који је одлично реаговао главом после корнера за 3:0, а коначан резултат поставио је Суарез после несебичне асистенције Педра у надокнади времена. На клупи гостију дебитовао је, иначе. бивши леви бек Барселоне Серхи Бархуан, али је морао да пружи руку бившем саиграчу Луису Енрикеу.

Са друге стране, Реал се мучио у малом градском дербију све до тренутка када није свиран очигледан пенал над Кристијаном Роналдом у 51. минуту. Португалац се тада заинатио и  већ у 68. минуту довео "краљевски клуб" у вођство. Тријумф гостију осигурао је Хамес Родригез шест минута касније за 2:0.