109.0205

PRIMERA: Ronaldo prati Mesija (VIDEO)

08.04.2015. 21:51
Lionel Mesi i Luis Suarez proslavljaju gol na meču sa Almerijom
Lionel Mesi i Luis Suarez proslavljaju gol na meču sa Almerijom / Izvor: Reuters

Barselona lako došla do bodova protiv Almerije, Real bolji od Rajo Valjekana.

Ista meta - isto odstojanje. Barselona i Real Madrid slavili su u 30. kolu Primere i u završnicu šampionata ulaze sa plus, odnso minus četiri, u zavisnosti od toga da li se na tabelu gleda iz Katalonije ili iz prestonice Španije.

Barselona je rutinski osvojila tri boda protiv Almerije slavivši rezultatom 4:0 (1:0).

Lionel Mesi doveo je u vođstvo lidera lepim golom u 33. minutu posle driblinga i „kifle“ u dalji ugao. Na vrlo sličan način mrežu Almeriju zatresao je u 55. minutu Luis Suarez. Urugvajac je takođe „probio“ po desnom boku i poslao projektil u dalji ugao.

Prvi gol u sezoni postigao je defanzivac Mark Bartra, koji je odlično reagovao glavom posle kornera za 3:0, a konačan rezultat postavio je Suarez posle nesebične asistencije Pedra u nadoknadi vremena. Na klupi gostiju debitovao je, inače. bivši levi bek Barselone Serhi Barhuan, ali je morao da pruži ruku bivšem saigraču Luisu Enrikeu.

Sa druge strane, Real se mučio u malom gradskom derbiju sve do trenutka kada nije sviran očigledan penal nad Kristijanom Ronaldom u 51. minutu. Portugalac se tada zainatio i  već u 68. minutu doveo "kraljevski klub" u vođstvo. Trijumf gostiju osigurao je Hames Rodrigez šest minuta kasnije za 2:0.