ПРИМЕРА: Реал са три комада "испратио" Малагу, Суарез и Меси уловили "мишеве" и погурали Барсу ка титули! (ВИДЕО)

18.04.2015. 18:09
Hames Rodrigez
Хамес Родригез / Извор: Бета/АП

Гризман чува Атлетико

После Барселоне и Атлетика победу је забележио и Реал Мадрид који је на домаћем терену савладао Малагу са 3:1. Домаћини су повели већ у 24. минуту када је после асистенције Роналда мрежу затресао Рамос и поставио тако резултат са којим се отишло на одмор. У 67. Португалац је промашио једанаестерац, а само два минута касније се новом асистенцијом овога пута Родиргезу искупио за промашај. Гости су успели да смање предност у 71. минуту преко Јуанмина, а тачку на резултат ставио је Роналдо голом у временској надокнади.

Екипа Барселоне је наставила поход ка титули у Примери, првој од сезоне 2012/13, пошто је на "Камп Ноуу" савладала Валенсију са 2:0 (1:0), головима Луиса Суареза у првом и Лионела Месија у 94. минуту, а то му је уједно био и 400. погодак откако је 2004. године дебитовао за "А" тим. Имали су "слепи мишеви" у 10. минуту капиталну прилику за изједначење, пошто је Ђерар Пике оборио Луиса Гонзалеса у свом шеаснаестецу. Међутим, Данијел Парехо није био прецизан са 11 метара и тако је одлична прилика за изабранике Нуна Еспирита Санта пропала. Најбољи стрелац Барселоне, Лионел Меси, могао је у 65. минуту да повећа предност своје екипе, али његов покушај завршио на оквиру гола Дијега Алвеса.

Победу је остварила и екипа Атлетика која је као гост савладала Депортиво са 1:2. Изабраници Дијега Симеонеа повели су већ у 5. минуту када је неумољив био Гризман. Исти играч је и петнаестак минута касније дуплирао предност "јорганџија" а тачку на резултат ставио је Риера голом у 78. минуту.