PRIMERA: Real sa tri komada "ispratio" Malagu, Suarez i Mesi ulovili "miševe" i pogurali Barsu ka tituli! (VIDEO)

18.04.2015. 18:09
Hames Rodrigez
Hames Rodrigez / Izvor: Beta/AP

Grizman čuva Atletiko

Posle Barselone i Atletika pobedu je zabeležio i Real Madrid koji je na domaćem terenu savladao Malagu sa 3:1. Domaćini su poveli već u 24. minutu kada je posle asistencije Ronalda mrežu zatresao Ramos i postavio tako rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U 67. Portugalac je promašio jedanaesterac, a samo dva minuta kasnije se novom asistencijom ovoga puta Rodirgezu iskupio za promašaj. Gosti su uspeli da smanje prednost u 71. minutu preko Juanmina, a tačku na rezultat stavio je Ronaldo golom u vremenskoj nadoknadi.

Ekipa Barselone je nastavila pohod ka tituli u Primeri, prvoj od sezone 2012/13, pošto je na "Kamp Nouu" savladala Valensiju sa 2:0 (1:0), golovima Luisa Suareza u prvom i Lionela Mesija u 94. minutu, a to mu je ujedno bio i 400. pogodak otkako je 2004. godine debitovao za "A" tim. Imali su "slepi miševi" u 10. minutu kapitalnu priliku za izjednačenje, pošto je Đerar Pike oborio Luisa Gonzalesa u svom šeasnaestecu. Međutim, Danijel Pareho nije bio precizan sa 11 metara i tako je odlična prilika za izabranike Nuna Espirita Santa propala. Najbolji strelac Barselone, Lionel Mesi, mogao je u 65. minutu da poveća prednost svoje ekipe, ali njegov pokušaj završio na okviru gola Dijega Alvesa.

Pobedu je ostvarila i ekipa Atletika koja je kao gost savladala Deportivo sa 1:2. Izabranici Dijega Simeonea poveli su već u 5. minutu kada je neumoljiv bio Grizman. Isti igrač je i petnaestak minuta kasnije duplirao prednost "jorgandžija" a tačku na rezultat stavio je Riera golom u 78. minutu.