ПОВРЕДА ПОБЕДУ СТИЖЕ: Паркер сам "тукао" БАТЕ, Босанчић нова Лалатовићева мука

14.02.2015. 18:35
Džošua Parker
Џошуа Паркер / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

Одлична партија нападача са Антигве и Барбуде у последњем контролном мечу пред старт пролећног дела сезоне.

Црвена звезда у Анталији игра последњи тренинг меч на припремама за пролећни део сезоне против белоруског БАТЕ Борисова. После једног часа игре црвено-бели воде резултатом 2:1, головима сјајног Џошуе Паркера, али тренера Ненада Лалатовића сигурно ће наредних дана бринути нова повреда, овог пута Милоша Босанчића.

Бивши фудбалер Партизана је крајем првог дела игре добио јак ударац, после чега се отежано кретао на терену, да би га у 52. минуту заменио Ристић. Тиме је Босанчић само придодао своје име на листу повређених фудбалера, којих је на током припрема у Турској практично пола туцета. Уз Сава Павићевића и Предрага Рајковића, који су у Анталију отпутовали са повредама (брзо се опоравили), у граду на обали Средоземља повредили су се Александар Луковић, Данијел Аврамовски, Саша Стојановић и сада Милош Босанчић.

Miloš Bosančić u meču sa BATE Borisovim
Милош Босанчић у мечу са БАТЕ Борисовим / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Сигурно је да ће тренера Црвене звезде Ненада Лалатовића изузетно мучити кадровски проблеми који су га практично онемогућили да у старт пролећне полусезоне и дуел са нишким Радничким 21. фебруара уђе са јасном сликом ко ће му бити првих 11 на терену током суперлигашког пролећа. Ипак, оно што може да радује шефа струке српског првака је игра и голови изузетно расположеног појачања, нападача Џошуе Паркера.

Звезда је меч почела у саставу: Рајковић, Цветковић, Павићевић, Лазић, Анђелковић, Ковачевић, Босанчић, Савићевић, Гаврић, Лазовић и Паркер. Играли су још и Ристић и Орландић.

Нападач са Антигве и Барбуде два пута је погодио мрежу голмана Шорокова, у 13. и 50. минуту, и тако неутралисао почетно вођство које је учеснику овогодишње Лиге шампиона донео Родионов, после корнера у 10. минуту. Осим тога, Паркер је имао још неколико прилика, нарочито у првом полувремену, док је уз њега најопаснији по гол белоруског тима био Ненад Гаврић, који је код другог гола Паркера изблокирао противничког чувара мреже, а одлично се на терену показала и Босанчићева замена, млади Михаило Ристић, који је у неколико напада озбиљно претио ударцима из даљине, а један од њих је после слободног ударца у 70. минуту завршио на стативи.