POVREDA POBEDU STIŽE: Parker sam "tukao" BATE, Bosančić nova Lalatovićeva muka

14.02.2015. 18:35
Džošua Parker
Džošua Parker / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Odlična partija napadača sa Antigve i Barbude u poslednjem kontrolnom meču pred start prolećnog dela sezone.

Crvena zvezda u Antaliji igra poslednji trening meč na pripremama za prolećni deo sezone protiv beloruskog BATE Borisova. Posle jednog časa igre crveno-beli vode rezultatom 2:1, golovima sjajnog Džošue Parkera, ali trenera Nenada Lalatovića sigurno će narednih dana brinuti nova povreda, ovog puta Miloša Bosančića.

Bivši fudbaler Partizana je krajem prvog dela igre dobio jak udarac, posle čega se otežano kretao na terenu, da bi ga u 52. minutu zamenio Ristić. Time je Bosančić samo pridodao svoje ime na listu povređenih fudbalera, kojih je na tokom priprema u Turskoj praktično pola tuceta. Uz Sava Pavićevića i Predraga Rajkovića, koji su u Antaliju otputovali sa povredama (brzo se oporavili), u gradu na obali Sredozemlja povredili su se Aleksandar Luković, Danijel Avramovski, Saša Stojanović i sada Miloš Bosančić.

Miloš Bosančić u meču sa BATE Borisovim
Miloš Bosančić u meču sa BATE Borisovim / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Sigurno je da će trenera Crvene zvezde Nenada Lalatovića izuzetno mučiti kadrovski problemi koji su ga praktično onemogućili da u start prolećne polusezone i duel sa niškim Radničkim 21. februara uđe sa jasnom slikom ko će mu biti prvih 11 na terenu tokom superligaškog proleća. Ipak, ono što može da raduje šefa struke srpskog prvaka je igra i golovi izuzetno raspoloženog pojačanja, napadača Džošue Parkera.

Zvezda je meč počela u sastavu: Rajković, Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković, Kovačević, Bosančić, Savićević, Gavrić, Lazović i Parker. Igrali su još i Ristić i Orlandić.

Napadač sa Antigve i Barbude dva puta je pogodio mrežu golmana Šorokova, u 13. i 50. minutu, i tako neutralisao početno vođstvo koje je učesniku ovogodišnje Lige šampiona doneo Rodionov, posle kornera u 10. minutu. Osim toga, Parker je imao još nekoliko prilika, naročito u prvom poluvremenu, dok je uz njega najopasniji po gol beloruskog tima bio Nenad Gavrić, koji je kod drugog gola Parkera izblokirao protivničkog čuvara mreže, a odlično se na terenu pokazala i Bosančićeva zamena, mladi Mihailo Ristić, koji je u nekoliko napada ozbiljno pretio udarcima iz daljine, a jedan od njih je posle slobodnog udarca u 70. minutu završio na stativi.