Реми Звездиних резервиста у сенци нове повреде

07.02.2015. 17:53
Fudbaleri Crvene zvezde
Фудбалери Црвене звезде / Извор: Фото: crvenazvezdafk.com

У другој припремној утакмици у Анталији црвено-бели и Металист одиграли без голова.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су без голова у другом припремном мечу у Анталији. После победе над руским Рубином (1:0) они су ремизирали са Металистом из Харкова. Утакмица је остала у сенци повреде Данијела Аврамовског. Македонски фудбалер се повредио у 25. минуту, а уместо њега је ушао Милош Босанчић.

Црвена звезда је почела меч у саставу Тркуља, Павићевић, Стојановић, Мбођ, Ђорђевић, Грујић, Аврамовски Ристић, Катаи, Јовић и Салами. Прво полувреме је обележила велика борба, али је било мало шанси. Највише се истакао Александар Катаи који је имао шансе у 14, 20. и 39. минуту. Ипак, мрежа тима из Харкова остала је нетакнута.

У наставку није било измена у редовима српског шампиона. Први минути другог полувремена припали су украјинском тиму који је имао иницијативу. У 62. минуту у игру је ушао Петар Орландић који се јутрос придружио екипи на припремама. Он је заменио Саламија. Из игре је изашао и Саво Павићевић, који је носио капитенску траку, а ушао је Јовановић. Траку је преузео Михаило Ристић.

Колико је утакмица била неинтересантна говори податак да су црвено-бели први пут шутнули у другом полувремену тек у 84. минуту, а шансу је имао Босанчић. Тек тада се Звезда ослободила притиска, а само два минута касније покушао је и Орландић. Ипак, било је то све на мечу.