Remi Zvezdinih rezervista u senci nove povrede

07.02.2015. 17:53
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

U drugoj pripremnoj utakmici u Antaliji crveno-beli i Metalist odigrali bez golova.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su bez golova u drugom pripremnom meču u Antaliji. Posle pobede nad ruskim Rubinom (1:0) oni su remizirali sa Metalistom iz Harkova. Utakmica je ostala u senci povrede Danijela Avramovskog. Makedonski fudbaler se povredio u 25. minutu, a umesto njega je ušao Miloš Bosančić.

Crvena zvezda je počela meč u sastavu Trkulja, Pavićević, Stojanović, Mbođ, Đorđević, Grujić, Avramovski Ristić, Katai, Jović i Salami. Prvo poluvreme je obeležila velika borba, ali je bilo malo šansi. Najviše se istakao Aleksandar Katai koji je imao šanse u 14, 20. i 39. minutu. Ipak, mreža tima iz Harkova ostala je netaknuta.

U nastavku nije bilo izmena u redovima srpskog šampiona. Prvi minuti drugog poluvremena pripali su ukrajinskom timu koji je imao inicijativu. U 62. minutu u igru je ušao Petar Orlandić koji se jutros pridružio ekipi na pripremama. On je zamenio Salamija. Iz igre je izašao i Savo Pavićević, koji je nosio kapitensku traku, a ušao je Jovanović. Traku je preuzeo Mihailo Ristić.

Koliko je utakmica bila neinteresantna govori podatak da su crveno-beli prvi put šutnuli u drugom poluvremenu tek u 84. minutu, a šansu je imao Bosančić. Tek tada se Zvezda oslobodila pritiska, a samo dva minuta kasnije pokušao je i Orlandić. Ipak, bilo je to sve na meču.