КРАЉЕВИ РЕМИЈА: РУИ ПАТРИСИЈО начео, КВАРЕЖМА дотукао Пољску (ВИДЕО)

30.06.2016. 23:53
Portugal slavi
Португал слави / Извор: Реутерс

Голма Португала одбранио пенал Блажчиковском.

Репрезентација Португала пласирала се у полуфинале Европског првенства у Француској пошто је у пенал серији славила са 5:3 пошто је у после 120 минута било 1:1. Јунак Португала био је голман Руи Патрисијо који је одбранио пенал у четвртој серјији Јакубу Блажчиковском, да би Рикардо Каварежма савладао Фабијанског за велико славље своје репрезентације. Португал се тако са пет нерешених резултата пласирао у полуфинале, а противник ће му бити победник меча између Велса и Белгије.

ОДЕ И ОН: Дел Боске поднео ОСТАВКУ (ФОТО)

Само што је почео први четвртфинални дуел уследио је хладан туш за Португалце. Камил Гросицки убацио је лопту у шеснаестерац, а Роберт Левандовски је из прве шутнуо у доњи десни угао немоћног Патрисија и већ у другом минуту постигао свој први погодак на овом шампионату, што је други најбржи гол у историји Европских првенстава.

Иако се очекивало да после раног гола меч буде отворен, није виђено много шанси у првом полувремену. У 15. минуту поново је Пољска припретила преко Милика који је шутирао поред гола, да би у 28. минуту је до тада неприметни Кристијано Роналдо покушао са ивице шеснаестерца, али је Лукаш Фабијански лако укротио тај шут. Само минут касније Роналдо је оборен у шеснаестерцу, али судија није показао на белу тачку.

ОСЛАБЉЕНИ ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ: Одлични бек повредио зглоб (ФОТО)

Португал је до изједначења дошао захваљујући поготку Рената Санчеза, најмлађег стартера у историји Португала на Европским првенствима. Санчез је одиграо дупли пас са Нанијем, а затим снажним ударцем савладао немоћног Фабијанског у 33. минуту показавши због чега га је купио Бајерн из Минехна поставши трећи најмлађи стрелац у историји ЕП, али и најмлађи стрелац у нокаут фази Европског првенства.

Много узбудљивије било је у другом полувремену у којем су поново први припретили Пољаци и поново преко Левандовског у 50. минуту, али је његов шут главом био лак плен за Патрисија. Шест минута касније Нани је упутио лопту ка Роналду који је шутирао мало поред стативе. Поново је Португал запретио, а овога пута је шут из даљине опробао Седрик у 64. минуту, али је лопта прошла тик уз леву стативу.

ЗВАНИЧНО: После дебакла у Француској, поднео оставку (ФОТО)

Пољаци су поново запретили преко МИлика у 69. минуту, али је његов покушај био лак плен за Патрисија. Хозе Фонте је 10 минута касније одлично ухватио лопту главом после корнера, али је шутирао право у Фабијанског. У 81. минуту мало је фалило да Пољаци постигну ауто гол, пошто пас Пепеа ка Роналду пресекао Једржејчик, а лопта прошла уз десну стативу гола Фабијанског.

ОБЕЗБЕЂЕЊЕ КАСНО "ПАЛИ": Навијач упао на терен и залетео се ка Роналду (ВИДЕО ФОТО)

У продужецима није било много узбуђења, а по једна солидна прилика пропуштена је на обе стране. Нани је у 99. минуту шутирао главом поред гола, да би два минута касније пробао Милик са 20 метара, али је и његов ударац отишао поред голапа је ред дошао на пенале.

ПОЉСКА - ПОРТУГАЛ 1:1 (после пенала 3:5)

СТРЕЛЦИ: Левандовски у 2. минуту - Санчез у 33.

ПОЉСКА: Фабијански, Једржејчик, Паздан, Глик, Пишчек, Гросицки (од 82. Капуцка), Маћински (од 98. Јодловец), Криховјак, Блашчиковски, Левандовски, Милик.

ПОРТУГАЛ: Патрисијо, Седрик, Пепе, Фонте, Елисеу, В. Карваљо (од 96. Данило), Марио (од 80. Кварежма), Санчес, Силва (од 73. Мутињо), Нани, Роналдо.