KRALJEVI REMIJA: RUI PATRISIJO načeo, KVAREŽMA dotukao Poljsku (VIDEO)

30.06.2016. 23:53
Portugal slavi
Portugal slavi / Izvor: Reuters

Golma Portugala odbranio penal Blažčikovskom.

Reprezentacija Portugala plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj pošto je u penal seriji slavila sa 5:3 pošto je u posle 120 minuta bilo 1:1. Junak Portugala bio je golman Rui Patrisijo koji je odbranio penal u četvrtoj serjiji Jakubu Blažčikovskom, da bi Rikardo Kavarežma savladao Fabijanskog za veliko slavlje svoje reprezentacije. Portugal se tako sa pet nerešenih rezultata plasirao u polufinale, a protivnik će mu biti pobednik meča između Velsa i Belgije.

ODE I ON: Del Boske podneo OSTAVKU (FOTO)

Samo što je počeo prvi četvrtfinalni duel usledio je hladan tuš za Portugalce. Kamil Grosicki ubacio je loptu u šesnaesterac, a Robert Levandovski je iz prve šutnuo u donji desni ugao nemoćnog Patrisija i već u drugom minutu postigao svoj prvi pogodak na ovom šampionatu, što je drugi najbrži gol u istoriji Evropskih prvenstava.

Iako se očekivalo da posle ranog gola meč bude otvoren, nije viđeno mnogo šansi u prvom poluvremenu. U 15. minutu ponovo je Poljska pripretila preko Milika koji je šutirao pored gola, da bi u 28. minutu je do tada neprimetni Kristijano Ronaldo pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je Lukaš Fabijanski lako ukrotio taj šut. Samo minut kasnije Ronaldo je oboren u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

OSLABLJENI CRVENI ĐAVOLI: Odlični bek povredio zglob (FOTO)

Portugal je do izjednačenja došao zahvaljujući pogotku Renata Sančeza, najmlađeg startera u istoriji Portugala na Evropskim prvenstvima. Sančez je odigrao dupli pas sa Nanijem, a zatim snažnim udarcem savladao nemoćnog Fabijanskog u 33. minutu pokazavši zbog čega ga je kupio Bajern iz Minehna postavši treći najmlađi strelac u istoriji EP, ali i najmlađi strelac u nokaut fazi Evropskog prvenstva.

Mnogo uzbudljivije bilo je u drugom poluvremenu u kojem su ponovo prvi pripretili Poljaci i ponovo preko Levandovskog u 50. minutu, ali je njegov šut glavom bio lak plen za Patrisija. Šest minuta kasnije Nani je uputio loptu ka Ronaldu koji je šutirao malo pored stative. Ponovo je Portugal zapretio, a ovoga puta je šut iz daljine oprobao Sedrik u 64. minutu, ali je lopta prošla tik uz levu stativu.

ZVANIČNO: Posle debakla u Francuskoj, podneo ostavku (FOTO)

Poljaci su ponovo zapretili preko MIlika u 69. minutu, ali je njegov pokušaj bio lak plen za Patrisija. Hoze Fonte je 10 minuta kasnije odlično uhvatio loptu glavom posle kornera, ali je šutirao pravo u Fabijanskog. U 81. minutu malo je falilo da Poljaci postignu auto gol, pošto pas Pepea ka Ronaldu presekao Jedržejčik, a lopta prošla uz desnu stativu gola Fabijanskog.

OBEZBEĐENJE KASNO "PALI": Navijač upao na teren i zaleteo se ka Ronaldu (VIDEO+FOTO)

U produžecima nije bilo mnogo uzbuđenja, a po jedna solidna prilika propuštena je na obe strane. Nani je u 99. minutu šutirao glavom pored gola, da bi dva minuta kasnije probao Milik sa 20 metara, ali je i njegov udarac otišao pored golapa je red došao na penale.

POLJSKA - PORTUGAL 1:1 (posle penala 3:5)

STRELCI: Levandovski u 2. minutu - Sančez u 33.

POLJSKA: Fabijanski, Jedržejčik, Pazdan, Glik, Pišček, Grosicki (od 82. Kapucka), Maćinski (od 98. Jodlovec), Krihovjak, Blaščikovski, Levandovski, Milik.

PORTUGAL: Patrisijo, Sedrik, Pepe, Fonte, Eliseu, V. Karvaljo (od 96. Danilo), Mario (od 80. Kvarežma), Sančes, Silva (od 73. Mutinjo), Nani, Ronaldo.