СЕРИЈА А: "Бомба" Бонућија решила дерби

05.10.2014. 20:26
Leonardo Bonućio postiže pobednički gol za Juventus u derbiju protiv Rome (3:2)
Леонардо Бонућио постиже победнички гол за Јувентус у дербију против Роме (3:2) / Извор: Профимедиа

Фубалери Јувентуса у завршници меча стигли до тријумфа над Ромом феноменалним поготком штопера "Старе даме". Поред пет голова, у Торину виђено и три пенала, два искључења и умало туча у завршници сусрета.

Фудбалери Јувентуса савладали су екипу Роме резултатом 3:2 (2:2) у дерби мечу шестог кола италијанске Серије А.

"Стара дама" је у дуелу две екипе које су до овог кола имале савршен скор од пет победа, славио победу феноменалним голом Леонарда Бонућија у 86. минуту сусрета и тако остао усамљен на челу табеле. Меч у Торину обиловао је головима, али и нервозом, пеналима и искључењима, а утисак је да је најреалнији исход требало да буде подела бодова.

У првом полувремену виђена су чак четири поготка и три једанаестерца, а најмање два су била више него дискутабилна. Јувентус је повео голом Тевеза у 27. минуту из пенала, пошто је претходно лопта у руку погодила Мајкона након слободног ударца.

Само пет минута касније Рома је изједначила голом Тотија такође са беле тачке, пошто је непосредно пре тога оборен у казненом простору после дуела са Лихтштајнера. Био је то први погодак који је у овом шампионату примио Ђанлуиђи Буфон.

Минут пре истека првог полувремена Итурбе је донео потпуни преокрет и вођство гостима, после сјајне асистенције "у празно" Жервиња.

Међутим, у другом минуту надокнаде у првом полувремену Тевез је још једном погодио са беле тачке, након дискутабилно досуђеног пенала после старта Пјанића над Погбом, а чини се да је прекршај био на ивици казненог простора.

У другом полувремену виђен је знатно мирнији фудбал, све до саме завршнице када је Бонући на ивици шеснаестерца уватио феноменалан волеј и донео тријумф "бјанконерима". Два минута пре засутавног времена виђена су и два искључења, пошто су Мората на једној и Манолас на другој страни морали на туширање неколико минута пре времена.