107.5969

SERIJA A: "Bomba" Bonućija rešila derbi

05.10.2014. 20:26
Leonardo Bonućio postiže pobednički gol za Juventus u derbiju protiv Rome (3:2)
Leonardo Bonućio postiže pobednički gol za Juventus u derbiju protiv Rome (3:2) / Izvor: Profimedia

Fubaleri Juventusa u završnici meča stigli do trijumfa nad Romom fenomenalnim pogotkom štopera "Stare dame". Pored pet golova, u Torinu viđeno i tri penala, dva isključenja i umalo tuča u završnici susreta.

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Rome rezultatom 3:2 (2:2) u derbi meču šestog kola italijanske Serije A.

"Stara dama" je u duelu dve ekipe koje su do ovog kola imale savršen skor od pet pobeda, slavio pobedu fenomenalnim golom Leonarda Bonućija u 86. minutu susreta i tako ostao usamljen na čelu tabele. Meč u Torinu obilovao je golovima, ali i nervozom, penalima i isključenjima, a utisak je da je najrealniji ishod trebalo da bude podela bodova.

U prvom poluvremenu viđena su čak četiri pogotka i tri jedanaesterca, a najmanje dva su bila više nego diskutabilna. Juventus je poveo golom Teveza u 27. minutu iz penala, pošto je prethodno lopta u ruku pogodila Majkona nakon slobodnog udarca.

Samo pet minuta kasnije Roma je izjednačila golom Totija takođe sa bele tačke, pošto je neposredno pre toga oboren u kaznenom prostoru posle duela sa Lihtštajnera. Bio je to prvi pogodak koji je u ovom šampionatu primio Đanluiđi Bufon.

Minut pre isteka prvog poluvremena Iturbe je doneo potpuni preokret i vođstvo gostima, posle sjajne asistencije "u prazno" Žervinja.

Međutim, u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu Tevez je još jednom pogodio sa bele tačke, nakon diskutabilno dosuđenog penala posle starta Pjanića nad Pogbom, a čini se da je prekršaj bio na ivici kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu viđen je znatno mirniji fudbal, sve do same završnice kada je Bonući na ivici šesnaesterca uvatio fenomenalan volej i doneo trijumf "bjankonerima". Dva minuta pre zasutavnog vremena viđena su i dva isključenja, pošto su Morata na jednoj i Manolas na drugoj strani morali na tuširanje nekoliko minuta pre vremena.