СЕРИЈА А: Освалдо одстрелио "вучицу", Милан без Европе (ВИДЕО)

11.05.2014. 15:06 14:38
Torosidis i Pogba u duelu tokom meča Roma - Juventus
Торосидис и Погба у дуелу током меча Рома - Јувентус / Извор: Танјуг

Коло пре краја Милан је остао без карте за Европу у наредној сезони, а познати су сви путници у нижи ранг. У дербију кола "стара дама" савладала Рому у судијској надокнади и оборила рекорд по броју освојених бодова у Серији А.

У дерби сусрету претпоследњег кола италијанског шампионата Јувентус је славио на гостовању у Риму резултатом 1:0.

Недељни програм "Калча" почео је шокантном победом Аталанте над Миланом, голом Франка Бријенце у шестом минуту надокнаде, чиме је оставио Милан без такмичења у Европи наредне године. Тим Клареса Седорфа повео је аутоголом Беналуана у 51. минуту. Изједначио је Херман Денис у 68. минуту поготком са беле тачке. Шок гостима донео је Франко Бријенца у шестом минуту надокнаде времена.

Торино и Парма играли су директан дуел за последње место у квалификацијама за Лигу Европе, али је реми од 1:1 одложио ту одлуку за последње коло, у које Торино улази са бодом предности.

Најзанимљивије је било у борби за опстанак. Ђенова је два пута стизала вођство Сасуола, који је у завршници ипак стигао до тријумфа од 4:2 и трећом победом у последња четири меча обезбедио наступ у најјачој лиги Италије и наредне године.

Duel Berardija i Kabrala na meču Sasuolo - Đenova
Дуел Берардија и Кабрала на мечу Сасуоло - Ђенова / Извор: Танјуг

Катанија је у директном дуелу за опстанак славила на гостовању Болоњи резултатом 2:1, али су на крају обе екипе туговале пошто је Кјево голом Даинелија у 72. минуту славио на гостовању Каљарију (1:0) и обезбедио опстанак. У нижи ранг ће и Ливорно који је поражен од Фиорентине са 1:0.

Синиша Михајловић доживео је дебакл на опроштају од навијача на „Луиђи Ферарису“. Наполи је славио са више него убедљивих 5:2.

Federiko Fernandez postiže gol protiv Sampdorije
Федерико Фернандез постиже гол против Сампдорије / Извор: Танјуг

Прилично неатрактиван дерби меч између Роме и Јувентуса решио је Пабло Освалдо у последњем минуту судијске надокнаде и довео "стару даму" на 99 освојених бодова коло пре краја, што није пошло "за ногом" ниједној екипи у историји Серије А.