SERIJA A: Osvaldo odstrelio "vučicu", Milan bez Evrope (VIDEO)

11.05.2014. 15:06 14:38
Torosidis i Pogba u duelu tokom meča Roma - Juventus
Torosidis i Pogba u duelu tokom meča Roma - Juventus / Izvor: Tanjug

Kolo pre kraja Milan je ostao bez karte za Evropu u narednoj sezoni, a poznati su svi putnici u niži rang. U derbiju kola "stara dama" savladala Romu u sudijskoj nadoknadi i oborila rekord po broju osvojenih bodova u Seriji A.

U derbi susretu pretposlednjeg kola italijanskog šampionata Juventus je slavio na gostovanju u Rimu rezultatom 1:0.

Nedeljni program "Kalča" počeo je šokantnom pobedom Atalante nad Milanom, golom Franka Brijence u šestom minutu nadoknade, čime je ostavio Milan bez takmičenja u Evropi naredne godine. Tim Klaresa Sedorfa poveo je autogolom Benaluana u 51. minutu. Izjednačio je Herman Denis u 68. minutu pogotkom sa bele tačke. Šok gostima doneo je Franko Brijenca u šestom minutu nadoknade vremena.

Torino i Parma igrali su direktan duel za poslednje mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali je remi od 1:1 odložio tu odluku za poslednje kolo, u koje Torino ulazi sa bodom prednosti.

Najzanimljivije je bilo u borbi za opstanak. Đenova je dva puta stizala vođstvo Sasuola, koji je u završnici ipak stigao do trijumfa od 4:2 i trećom pobedom u poslednja četiri meča obezbedio nastup u najjačoj ligi Italije i naredne godine.

Duel Berardija i Kabrala na meču Sasuolo - Đenova
Duel Berardija i Kabrala na meču Sasuolo - Đenova / Izvor: Tanjug

Katanija je u direktnom duelu za opstanak slavila na gostovanju Bolonji rezultatom 2:1, ali su na kraju obe ekipe tugovale pošto je Kjevo golom Dainelija u 72. minutu slavio na gostovanju Kaljariju (1:0) i obezbedio opstanak. U niži rang će i Livorno koji je poražen od Fiorentine sa 1:0.

Siniša Mihajlović doživeo je debakl na oproštaju od navijača na „Luiđi Ferarisu“. Napoli je slavio sa više nego ubedljivih 5:2.

Federiko Fernandez postiže gol protiv Sampdorije
Federiko Fernandez postiže gol protiv Sampdorije / Izvor: Tanjug

Prilično neatraktivan derbi meč između Rome i Juventusa rešio je Pablo Osvaldo u poslednjem minutu sudijske nadoknade i doveo "staru damu" na 99 osvojenih bodova kolo pre kraja, što nije pošlo "za nogom" nijednoj ekipi u istoriji Serije A.