СЕРИЈА А: Рома и даље максимална, Касано преокренуо за победу Парме

21.09.2014. 15:38 22:45
Antonio Kasano slavi gol u meču trećeg kola Serije A protiv Kjeva
Антонио Касано слави гол у мечу трећег кола Серије А против Кјева / Извор: Профимедиа

Рома сачувала стопроцентан учинак победом над Каљаријем од 2:0. Антонио Касано био је најзаслужнији за први тријумф Парме у сезони. Ђенова у завршници до прве победе у сезони. Михајловићева Сампдорија ремизирала са Сасуолом.

Фубдалери Парме савладали су Кјево резултатом 3:2 (0:1) на гостовању, у оквиру трећег кола италијанске Серије А.

Гости су до првих бодова у шампионату стигли после преокрета на "Бентегодију" и фуриозном игром у средишњем делу другог полувремена када су у периоду од само 13 минута три пута затресли мрежу домаћина, преко Касана у 65. и 77. минуту, осносно, Коде у 75. Претходно је Иско већ у четвртом минуту довео Кјево у вођство, да би после резултатског преокрета, Палоски вратио наду домаћину осам минута пре краја. Промене резултата ипак више није било.

Fudbaler Rome Alesandro Florenci slavi gol na meču sa Kaljarijem u trećem kolu Serije A
Фудбалер Роме Алесандро Флоренци слави гол на мечу са Каљаријем у трећем колу Серије А / Извор: Бета/АП

Адем Љајић је у победи Роме над Каљаријем (2:0) на "Олимпику" одиграо последњих двадесетак минута. Меч је решен већ у првих четврт сата игре, головима Дестра у 10. и Флоренција у 13. минуту.

Ђенова је голом Пиниље у 87. минуту стигла до три бода против Лација. Само два минута пре тога Де Вриј је добио други жути картон, а домаћин је то врло брзо реализовао и стигао до прве победе у шампионату. За Лацио је цео меч одиграо Филип Ђорђевић, док је Душан Баста наступао у првих 45 минута.

Siniša Mihajlović na gostovanju Sampdorije Sasuolu u trećem kolu Serije A
Синиша Михајловић на гостовању Сампдорије Сасуолу у трећем колу Серије А / Извор: Бета/АП

Сампдорија српског тренера Синише Михајловића је ремизирала 0:0 на гостовању Сасуолу, а Ненад Крстичић цео меч преседео је на клупи за резервне играче.

Екипа Фиорентине је као гост минималним резултатом савладала Аталанту (1:0). Једини погодак, мада вредан победе постигао је Куртић у 58. минуту после асистенције Фернандеза. Истим резултатом Удинезе је славио против Наполија. Победоносни погодак постигао је Данило у 71. минуту после асистенције искусног Ди Наталеа.

Екипе Палерма и Интера морале су да се задовоље поделом бодова (1:1). Домаћа екипа повећа је већ у 3. минуту када је мрежу Интера затресао Васкез, али без обзира на рано вођство нису издржали да га сачувају до краја. Коначан резултат сусрета поставио је Ковачић у 42. минуту после асистенције Освалда.

У последњем сусрету кола, Верона је славила у Торину са 1:0. Једини погодак на мечу виђен је у 66. минуту када је лопту у мрежу домаћина послао Ионита.