107.8514

SERIJA A: Roma i dalje maksimalna, Kasano preokrenuo za pobedu Parme

21.09.2014. 15:38 22:45
Antonio Kasano slavi gol u meču trećeg kola Serije A protiv Kjeva
Antonio Kasano slavi gol u meču trećeg kola Serije A protiv Kjeva / Izvor: Profimedia

Roma sačuvala stoprocentan učinak pobedom nad Kaljarijem od 2:0. Antonio Kasano bio je najzaslužniji za prvi trijumf Parme u sezoni. Đenova u završnici do prve pobede u sezoni. Mihajlovićeva Sampdorija remizirala sa Sasuolom.

Fubdaleri Parme savladali su Kjevo rezultatom 3:2 (0:1) na gostovanju, u okviru trećeg kola italijanske Serije A.

Gosti su do prvih bodova u šampionatu stigli posle preokreta na "Bentegodiju" i furioznom igrom u središnjem delu drugog poluvremena kada su u periodu od samo 13 minuta tri puta zatresli mrežu domaćina, preko Kasana u 65. i 77. minutu, osnosno, Kode u 75. Prethodno je Isko već u četvrtom minutu doveo Kjevo u vođstvo, da bi posle rezultatskog preokreta, Paloski vratio nadu domaćinu osam minuta pre kraja. Promene rezultata ipak više nije bilo.

Fudbaler Rome Alesandro Florenci slavi gol na meču sa Kaljarijem u trećem kolu Serije A / Izvor: Beta/AP

Adem Ljajić je u pobedi Rome nad Kaljarijem (2:0) na "Olimpiku" odigrao poslednjih dvadesetak minuta. Meč je rešen već u prvih četvrt sata igre, golovima Destra u 10. i Florencija u 13. minutu.

Đenova je golom Pinilje u 87. minutu stigla do tri boda protiv Lacija. Samo dva minuta pre toga De Vrij je dobio drugi žuti karton, a domaćin je to vrlo brzo realizovao i stigao do prve pobede u šampionatu. Za Lacio je ceo meč odigrao Filip Đorđević, dok je Dušan Basta nastupao u prvih 45 minuta.

Siniša Mihajlović na gostovanju Sampdorije Sasuolu u trećem kolu Serije A
Siniša Mihajlović na gostovanju Sampdorije Sasuolu u trećem kolu Serije A / Izvor: Beta/AP

Sampdorija srpskog trenera Siniše Mihajlovića je remizirala 0:0 na gostovanju Sasuolu, a Nenad Krstičić ceo meč presedeo je na klupi za rezervne igrače.

Ekipa Fiorentine je kao gost minimalnim rezultatom savladala Atalantu (1:0). Jedini pogodak, mada vredan pobede postigao je Kurtić u 58. minutu posle asistencije Fernandeza. Istim rezultatom Udineze je slavio protiv Napolija. Pobedonosni pogodak postigao je Danilo u 71. minutu posle asistencije iskusnog Di Natalea.

Ekipe Palerma i Intera morale su da se zadovolje podelom bodova (1:1). Domaća ekipa poveća je već u 3. minutu kada je mrežu Intera zatresao Vaskez, ali bez obzira na rano vođstvo nisu izdržali da ga sačuvaju do kraja. Konačan rezultat susreta postavio je Kovačić u 42. minutu posle asistencije Osvalda.

U poslednjem susretu kola, Verona je slavila u Torinu sa 1:0. Jedini pogodak na meču viđen je u 66. minutu kada je loptu u mrežu domaćina poslao Ionita.