ШИРОМ ЕВРОПЕ: Агуерових пет погодака засенило Митровићев првенац, Барса пала у Севиљи (ВИДЕО)

03.10.2015. 18:01
Serhio Aguero
Серхио Агуеро / Извор: Бета/АП

Барселона поражена други пут у последња два кола.

Утакмица са највише постигнутих погодака у Премијер лиги од суботњих мечева одиграна је на "Етихаду", а Манчестер сити је био бољи од Њукасла (6:1). Није почео сезону Серхио Агуера како је желео, али је на овом мечу постигао чак пет погодака, а приликом изласка из игре у 65. минуту добио је заслужене овације са трибина.

Све је кренуло веома добро, не само по "свраке", већ и по нашег нападача Александра Митровића који је у 18. минуту прецизним ударцем главом матирао голмана домаћих Џоа Харта (више о томе можете прочитати ОВДЕ). До полувремена Сити је успео да изједначи преко Агуера у 42. минуту.

У наставку постојао је само један тим на терену, а голови су се ређали као на траци. Агуеро је постигао голове у 49. и 50. минуту, а наредна два, четврти и пети које је постигао у 60. и 62. минуту прекинуо је новопридошли Кевин Де Брујне поготком у 53. минуту.

Манчестер сити се овом победом, барем накратко вратио на чело Премијер лиге.

Барселона је поражена и други пут у последња три кола, овог пута боља је била Севиља (2:1). Након неефикасног првог дела игре, прошлогодишњи освајач Лиге Европе дао је два брза поготка преко Крон-Делија у 52. и прелепим маказицама Иборе у 58. минуту, које су испоставило се срушиле "блауграну". Каталонски гигант је успео само да ублажи пораз, а са беле тачке прецизан је био Нејмар у 74. минуту.

Јасно је да изостанак Лионела Месија и Андреса Инијесте има велики утицај на то што Барселона не пружа у овом периоду партије на нивоу који се од њих очекује.