16°C
02.05.2024.
117.1117
109.3684

ŠIROM EVROPE: Aguerovih pet pogodaka zasenilo Mitrovićev prvenac, Barsa pala u Sevilji (VIDEO)

03.10.2015. 18:01
Serhio Aguero
Serhio Aguero / Izvor: Beta/AP

Barselona poražena drugi put u poslednja dva kola.

Utakmica sa najviše postignutih pogodaka u Premijer ligi od subotnjih mečeva odigrana je na "Etihadu", a Mančester siti je bio bolji od Njukasla (6:1). Nije počeo sezonu Serhio Aguera kako je želeo, ali je na ovom meču postigao čak pet pogodaka, a prilikom izlaska iz igre u 65. minutu dobio je zaslužene ovacije sa tribina.

Sve je krenulo veoma dobro, ne samo po "svrake", već i po našeg napadača Aleksandra Mitrovića koji je u 18. minutu preciznim udarcem glavom matirao golmana domaćih Džoa Harta (više o tome možete pročitati OVDE). Do poluvremena Siti je uspeo da izjednači preko Aguera u 42. minutu.

U nastavku postojao je samo jedan tim na terenu, a golovi su se ređali kao na traci. Aguero je postigao golove u 49. i 50. minutu, a naredna dva, četvrti i peti koje je postigao u 60. i 62. minutu prekinuo je novopridošli Kevin De Brujne pogotkom u 53. minutu.

Mančester siti se ovom pobedom, barem nakratko vratio na čelo Premijer lige.

Barselona je poražena i drugi put u poslednja tri kola, ovog puta bolja je bila Sevilja (2:1). Nakon neefikasnog prvog dela igre, prošlogodišnji osvajač Lige Evrope dao je dva brza pogotka preko Kron-Delija u 52. i prelepim makazicama Ibore u 58. minutu, koje su ispostavilo se srušile "blaugranu". Katalonski gigant je uspeo samo da ublaži poraz, a sa bele tačke precizan je bio Nejmar u 74. minutu.

Jasno je da izostanak Lionela Mesija i Andresa Inijeste ima veliki uticaj na to što Barselona ne pruža u ovom periodu partije na nivou koji se od njih očekuje.