ШИРОМ ЕВРОПЕ: Барса "зарибала" у Баскији, преокрет Јувентуса у Милану (ФОТО)

09.04.2016. 15:51 14:38
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

"Тобџије" водиле, касније "јуриле" резултат и на крају освојиле бод на гостовању. Челси поражен, као и Астон Вила. Атлетико победио Еспањол.

Голеадом у Лондону отворено је 33. коло Премијер лиге. Меч између тимова из престонице Енглеске, Вест Хема и Арсенала је обиловао головима, али на крају победника није било - 3:3. Арсенал је имао предност од два гола, "чекићаре" је у живот вратио Енди Керол хет-триком, али је Лоран Кошћелни на крају донео бод "тобџијама".

Кренимо редом, екипа Славена Билића је имала "солидан" заостатак већ у 35. минуту, а голове за тим Арсена Венгера дали су Месут Озил и Алексис Санчез. Затим је на сцену ступио Керол и у 44. минуту, као и у другом минуту надокнаде дао голове за егал. Нападач Вест Хема је поново погодио мрежу у 52. минуту, али је колику-толику радост гостима донео Кошћелни, у 70. минуту. Није уписана победа, али што би се рекло, бод је бод.

НАЈАВИЛИ УНИШТЕЊЕ: Прво је погодио Сулејмани, а онда је Гајић "УБИО ПАУКА" (ВИДЕО)

Нешто касније почели су мечеви у којима су наступали и репрезентативци Србије. Челси Бранислава Ивановића (играо све време) поражен је од Свонсија са 1:0, а једини гол дао је Сигурдсон. У дуелу Саутемптона и Њукасла било је 3:1 за "свеце" који су у 55. минуту повели са 3:0. Утешни погодак за "свраке" дао је Андрос Таунсенд у 65. минуту. За победничку екипу, до 84. минута играо је Душан Тадић, док је Александар Митровић за Њукасл одиграо свих 90 минута. Овај пораз нови је удар за Њукасл који је у зони испадања, на претпоследњем месту. Екипа Рафаела Бенитеза има 25 бодова, док је Сандерленд бољи за два бода и једно место.

Победио је и Манчестер сити и остао у борби за место које води директно у Лигу шампиона. Иако је повео ВБА, Серхио Агуеро донео је изједначење са беле тачке (Александар Коларов изнудио пенал), да би тријумф обезбедио Самир Насри. Асистент је био Аргентинац, за коначних 2:1

НЕ ЗНА СЕ ШТА ЈЕ ЛЕПШЕ: Какав пријем Сесењона, а тек какав је гол дао... (ВИДЕО ФОТО)

Уводна утакмица данашњег програма у Ла Лиги протекла је у знаку Кристијана Роналда. Реал Мадрид је лако победио Еибар, са 4:0, а посао је био решен већ у 39. минуту. До тада су стрелци били Хамес Родригез, Хесе, Лукас и Роналдо. Зашто је Португалац ушао у историју прочитајте ОВДЕ.

Ако је Реал самлео Еибар, ОВАЈ ЧОВЕК је понизио Роналда (ВИДЕО)

Дуел у Барселони је припао гостима из Мадрида. Атлетико је славио после преокрета. Головима Фернанда Тореса, Антоана Гризмана и Кокеа екипа Дијега Симеонеа је освојила три бода и задржала друго место на табели, иза Барселоне.

Поменута Барса је непријатно изненадила своје навијаче. На гостовању Реал Сосиједаду, екипа Луиса Енрикеа је поражена са 1:0, а једини гол већ у 6. минуту дао је 18-годишњи нападач Микел Куарзабал. Сада Барселона има три бода више од Атлетика.

У Бундеслиги, Бајерн је победио на гостовању Штутгарту, а резултат је био 3:1. Повели су гости из Минхена, с тим да је аутогол постигао Георг Нидермајер, у 31. минуту. У 52. минут Давид Алаба је повећао предност екипе Пепа Гвардиоле, да би Данијел Дидави смањио на 2:1. Коначан резултат, за 24. тријумф у сезони поставио је Даглас Коста у завршници меча. Све време за Штутгарт је играо Филип Костић. И Хамбургер Гојка Качара је поражен на свом терену. Бољи од ХСВ-а био је бољи Дармштат са 2:1. Србин је на терену био од 78. минута.

МАЈСТОРИ МОГУ И СЕДЕЋИ: Акцију је почео Костић, а онда је уследила ГОЛЧИНА Дидавија (ВИДЕО)

У Серији А, Интер је победио Фрозиноне, на гостовању, а једини гол дао је Мауро Икарди у другом полувремену (74. минут). "Нероазури" могу да буду задовољни исходом, мада је предност могла да буде убедљивија. Домаћин је од 80. минута играо без Леонарда Бланшара, али убедљивије победе није било. Адем Љајић је све време био на клупи Интера.

Кјево је победио Карпи са 1:0, голом Пелисијеа у 83. минуту, а Ђенова Сасуоло, такође минималцем. За Кјево је играо Иван Радовановић, док је Жељко Бркић био на клупи Карпија. Победу својих "грифона" са клупе је одгледао Дарко Лазовић.

У дербију кола, на "Сан Сиру", Јувентус је направио нови корак ка одбрани титуле. "Бјанконери" су губили од Милана поготком Алекса (18. минут), али су онда голове дали Марио Манџукић (27. минут) и Пол Погба (65. минут), за коначних 2:1. После првопласирани Јуве има 76 бодова, док је Милан на шестом месту са 49 поена и све мањим шансама за пласман у Европу наредне сезоне.

Остаје да се види каква ће бити судбина Синише Михајловића, после овог пораза.

Можете и да погледате како су се навијачи опростили од Ћезареа Малдинија, на ОВОМ линку