ŠIROM EVROPE: Barsa "zaribala" u Baskiji, preokret Juventusa u Milanu (FOTO)

09.04.2016. 15:51 14:38
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters
"Tobdžije" vodile, kasnije "jurile" rezultat i na kraju osvojile bod na gostovanju. Čelsi poražen, kao i Aston Vila. Atletiko pobedio Espanjol.

Goleadom u Londonu otvoreno je 33. kolo Premijer lige. Meč između timova iz prestonice Engleske, Vest Hema i Arsenala je obilovao golovima, ali na kraju pobednika nije bilo - 3:3. Arsenal je imao prednost od dva gola, "čekićare" je u život vratio Endi Kerol het-trikom, ali je Loran Košćelni na kraju doneo bod "tobdžijama".

Krenimo redom, ekipa Slavena Bilića je imala "solidan" zaostatak već u 35. minutu, a golove za tim Arsena Vengera dali su Mesut Ozil i Aleksis Sančez. Zatim je na scenu stupio Kerol i u 44. minutu, kao i u drugom minutu nadoknade dao golove za egal. Napadač Vest Hema je ponovo pogodio mrežu u 52. minutu, ali je koliku-toliku radost gostima doneo Košćelni, u 70. minutu. Nije upisana pobeda, ali što bi se reklo, bod je bod.

NAJAVILI UNIŠTENJE: Prvo je pogodio Sulejmani, a onda je Gajić "UBIO PAUKA" (VIDEO)

Nešto kasnije počeli su mečevi u kojima su nastupali i reprezentativci Srbije. Čelsi Branislava Ivanovića (igrao sve vreme) poražen je od Svonsija sa 1:0, a jedini gol dao je Sigurdson. U duelu Sautemptona i Njukasla bilo je 3:1 za "svece" koji su u 55. minutu poveli sa 3:0. Utešni pogodak za "svrake" dao je Andros Taunsend u 65. minutu. Za pobedničku ekipu, do 84. minuta igrao je Dušan Tadić, dok je Aleksandar Mitrović za Njukasl odigrao svih 90 minuta. Ovaj poraz novi je udar za Njukasl koji je u zoni ispadanja, na pretposlednjem mestu. Ekipa Rafaela Beniteza ima 25 bodova, dok je Sanderlend bolji za dva boda i jedno mesto.

Pobedio je i Mančester siti i ostao u borbi za mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona. Iako je poveo VBA, Serhio Aguero doneo je izjednačenje sa bele tačke (Aleksandar Kolarov iznudio penal), da bi trijumf obezbedio Samir Nasri. Asistent je bio Argentinac, za konačnih 2:1

NE ZNA SE ŠTA JE LEPŠE: Kakav prijem Sesenjona, a tek kakav je gol dao... (VIDEO+FOTO)

Uvodna utakmica današnjeg programa u La Ligi protekla je u znaku Kristijana Ronalda. Real Madrid je lako pobedio Eibar, sa 4:0, a posao je bio rešen već u 39. minutu. Do tada su strelci bili Hames Rodrigez, Hese, Lukas i Ronaldo. Zašto je Portugalac ušao u istoriju pročitajte OVDE.

Ako je Real samleo Eibar, OVAJ ČOVEK je ponizio Ronalda (VIDEO)

Duel u Barseloni je pripao gostima iz Madrida. Atletiko je slavio posle preokreta. Golovima Fernanda Toresa, Antoana Grizmana i Kokea ekipa Dijega Simeonea je osvojila tri boda i zadržala drugo mesto na tabeli, iza Barselone.

Pomenuta Barsa je neprijatno iznenadila svoje navijače. Na gostovanju Real Sosijedadu, ekipa Luisa Enrikea je poražena sa 1:0, a jedini gol već u 6. minutu dao je 18-godišnji napadač Mikel Kuarzabal. Sada Barselona ima tri boda više od Atletika.

U Bundesligi, Bajern je pobedio na gostovanju Štutgartu, a rezultat je bio 3:1. Poveli su gosti iz Minhena, s tim da je autogol postigao Georg Nidermajer, u 31. minutu. U 52. minut David Alaba je povećao prednost ekipe Pepa Gvardiole, da bi Danijel Didavi smanjio na 2:1. Konačan rezultat, za 24. trijumf u sezoni postavio je Daglas Kosta u završnici meča. Sve vreme za Štutgart je igrao Filip Kostić. I Hamburger Gojka Kačara je poražen na svom terenu. Bolji od HSV-a bio je bolji Darmštat sa 2:1. Srbin je na terenu bio od 78. minuta.

MAJSTORI MOGU I SEDEĆI: Akciju je počeo Kostić, a onda je usledila GOLČINA Didavija (VIDEO)

U Seriji A, Inter je pobedio Frozinone, na gostovanju, a jedini gol dao je Mauro Ikardi u drugom poluvremenu (74. minut). "Neroazuri" mogu da budu zadovoljni ishodom, mada je prednost mogla da bude ubedljivija. Domaćin je od 80. minuta igrao bez Leonarda Blanšara, ali ubedljivije pobede nije bilo. Adem Ljajić je sve vreme bio na klupi Intera.

Kjevo je pobedio Karpi sa 1:0, golom Pelisijea u 83. minutu, a Đenova Sasuolo, takođe minimalcem. Za Kjevo je igrao Ivan Radovanović, dok je Željko Brkić bio na klupi Karpija. Pobedu svojih "grifona" sa klupe je odgledao Darko Lazović.

U derbiju kola, na "San Siru", Juventus je napravio novi korak ka odbrani titule. "Bjankoneri" su gubili od Milana pogotkom Aleksa (18. minut), ali su onda golove dali Mario Mandžukić (27. minut) i Pol Pogba (65. minut), za konačnih 2:1. Posle prvoplasirani Juve ima 76 bodova, dok je Milan na šestom mestu sa 49 poena i sve manjim šansama za plasman u Evropu naredne sezone.

Ostaje da se vidi kakva će biti sudbina Siniše Mihajlovića, posle ovog poraza.

Možete i da pogledate kako su se navijači oprostili od Ćezarea Maldinija, na OVOM linku