ШИРОМ ЕВРОПЕ: "Петарда" Барсе, Реал сигуран, нови пораз Аугзбурга, Михајловић поново без победе! (ВИДЕО)

17.10.2015. 20:41 14:38
Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču protiv Rajo Valjekana
Фудбалери Барселоне славе гол Нејмара у мечу против Рајо Ваљекана / Извор: Бета/АП

Нејмар постигао чак четири гола у победи Каталонаца. Макс Круз обележио коло у Бундеслиги. Рома сигурна против Емполија.

Бајерн Минхен наставља са непобедивошћу у Бундеслиги. Иако нису били убојити као што је уобичајено, Баварци су у дербију кола славили на гостовању Вердеру минималним резултатом 1:0, аједини гол постигао је Томас Милер у 23. минуту. То је девета везана победа екипе Пепа Гвардиоле у исто толико мечева у овогодишњем шампионату.

Други баварски клуб и један од ривала Партизана у Лиги Европе, екипа Аугзбурга, наставља са очајним играма. Баварци су на свом терену поражени од новајлије Дармштада резултатом 2:0. Коло је обележио Макс Круз, фудбалер Волфсбурга, који је у мечу Борусије и Хофенхајма постигао хет-трик у победи двог тима од 4:2.

Marselo slavi gol Reala u meču protiv Levantea
Марсело слави гол Реала у мечу против Левантеа / Извор: Бета/АП

Реал Мадрид је у шпанској Примери без већих проблема савладао Леванте резултатом 3:0. Меч је поново обележио Кристијано Роналдо. Иако је "само" једном био стрелац, тај погодак омогућио му је да обори нови рекорд у Примери (више о томе, као и његов гол, можете да погледате ОВДЕ).

Барселона није добро кренула против Рајо Ваљекана, али је до краја меча демолирала тим из предграђа Мадрида (5:2). Рајо је повео већ у 15. минуту, али је онда почело магично вече Нејмара који је најпре два пута био стрелац из пенала (феноменалан дриблинг код другог погледајте ОВДЕ), а потом у другом полувремену још два пута погодио, да би Луис Суарез комплетирао "петарду" Барселоне у 77. минуту. Хосабед је пет минута пре краја успео само да смањи на коначних 5:2.

Рома је у првом мечу кола у Серији А славила тријумф на Олимпијском стадиону против Емполија (3:1). Миралем Пјанић је довео домаћина у вођство прелепим голом из слободног ударца у 56. минуту сусрета. Само три минута касније Де Роси је дуплирао предност, а Салах у 69. решио питање победника. Бихел је успео само да ублажи пораз 15 минута пре краја.

Милан је још једном разочарао своје навијаче. "Росонери" ни у трећем узастопном мечу нису успели да тријумфују, а за разлику од претходна два пораза против Ђенове (0:1) и Наполија (0:4), овог пута су макар ремизирали на гостовању Торину (1:1). Синиши Михајловићу посао на клупи Миланеза "висио је о концу" и пре овог меча, а будући да гости нису успели да сачувају предност после гола Баке у 63. минуту, већ дозволили Базелију да поравна десет минута касније, и у наредним данима српски стручњак наставиће да стрепи.