ШИРОМ ЕВРОПЕ: Јунајтед коначно победио, Коларов се искупио за аутогол и најавио победу (ФОТО)

02.01.2016. 15:39 14:38
Vejni Runi
Вејни Руни / Извор: Реутерс

У уводној утакмици дана "чекићари" са 2:0 победили "редсе". Сити преокренуо против Вотфорда. Еспањол и Барселона одиграли без голова, а Атлетико бољи од Левантеа.

Ливерпулу никако не лежи Вест Хем, без обзира на тренера. "Чекићари" су у уводној утакмици 20. кола Премијер лиге победили "црвене", са 2:0, док је у првом делу сезоне, на "Енфилду" било 3:0 за тим Славена Билића. Хрватски тренер је успео тада да надмудри и Брендана Роџерса, а сада и Јиргена Клопа. У данашњем мечу, голове су дали Михаил Антонио и Енди Керол, у 10. и 55. минуту. Оба поготка су постигнута главом, а Вест Хем је након овог тријумфа поново потврдио да је кандидат за пласман у Европу.

Нешто касније почео је дуел Арсенала и Њукасла, а успешније су биле "тобџије". Једини гол дао је Лоран Кошелни, тако да је екипа Арсена Венгера сада прва на табели. Све време за "свраке" је играо Александар Мтровић. Лестер је угостио Борнмут, али голова није било. "Лисице" су од 57. минута имале играча више, али то нису искористиле. Због тога, после 20 кола имају два бода мање од лидера на табели. Саутемптон за који је до 80. минута играо Душан Тадић изгубио је од Норича са минималних 1:0

Арсенал леад by two поинтс ат the топ оф the Премиер League табле афтер Saturday's гамес. Scores:West Хам 2-0...Постед by Sportsworld BBC WORLD СЕРВИЦЕ он Saturday, 2 January 2016

После шест мечева без победе, славио је и Манчестер јунајтед. "Ђаволи" су са 2:1 победили Свонси, а голове су дали Антони Марсијал и Вејн Руни (погледајте ОВДЕ).

У последњем мечу дана, Манчестер сити је победио Вотфорд на гостовању, са 2:1. Повео је домаћин у 55. минуту, захваљујући Александру Коларову. Заменик капитена репрезентације Србије главом је закачио лопту после корнера и спровео је у своју мрежу.

Ипак, у 82. минуту се искупио. Феноменално је центрирао и "као на тацни" послужио Јају Туреа који је лопту закуцао у мрежу. Само два минута касније Серхио Агуеро је поставио коначан резултат.

У дербију града Барселоне није било победника, али ни голова. Еспањол и Барселона одиграли су без голова. Нешто касније, Атлетико Мадрид је са 1:0 победио Леванте и тако преузео лидерско место. Ипак, треба рећи да Барса има меч мање.