ŠIROM EVROPE: Junajted konačno pobedio, Kolarov se iskupio za autogol i najavio pobedu (FOTO)

02.01.2016. 15:39 14:38
Vejni Runi
Vejni Runi / Izvor: Reuters

U uvodnoj utakmici dana "čekićari" sa 2:0 pobedili "redse". Siti preokrenuo protiv Votforda. Espanjol i Barselona odigrali bez golova, a Atletiko bolji od Levantea.

Liverpulu nikako ne leži Vest Hem, bez obzira na trenera. "Čekićari" su u uvodnoj utakmici 20. kola Premijer lige pobedili "crvene", sa 2:0, dok je u prvom delu sezone, na "Enfildu" bilo 3:0 za tim Slavena Bilića. Hrvatski trener je uspeo tada da nadmudri i Brendana Rodžersa, a sada i Jirgena Klopa. U današnjem meču, golove su dali Mihail Antonio i Endi Kerol, u 10. i 55. minutu. Oba pogotka su postignuta glavom, a Vest Hem je nakon ovog trijumfa ponovo potvrdio da je kandidat za plasman u Evropu.

Nešto kasnije počeo je duel Arsenala i Njukasla, a uspešnije su bile "tobdžije". Jedini gol dao je Loran Košelni, tako da je ekipa Arsena Vengera sada prva na tabeli. Sve vreme za "svrake" je igrao Aleksandar Mtrović. Lester je ugostio Bornmut, ali golova nije bilo. "Lisice" su od 57. minuta imale igrača više, ali to nisu iskoristile. Zbog toga, posle 20 kola imaju dva boda manje od lidera na tabeli. Sautempton za koji je do 80. minuta igrao Dušan Tadić izgubio je od Noriča sa minimalnih 1:0

Arsenal lead by two points at the top of the Premier League table after Saturday's games. Scores:West Ham 2-0...Posted by Sportsworld BBC WORLD SERVICE on Saturday, 2 January 2016

Posle šest mečeva bez pobede, slavio je i Mančester junajted. "Đavoli" su sa 2:1 pobedili Svonsi, a golove su dali Antoni Marsijal i Vejn Runi (pogledajte OVDE).

U poslednjem meču dana, Mančester siti je pobedio Votford na gostovanju, sa 2:1. Poveo je domaćin u 55. minutu, zahvaljujući Aleksandru Kolarovu. Zamenik kapitena reprezentacije Srbije glavom je zakačio loptu posle kornera i sproveo je u svoju mrežu.

Ipak, u 82. minutu se iskupio. Fenomenalno je centrirao i "kao na tacni" poslužio Jaju Turea koji je loptu zakucao u mrežu. Samo dva minuta kasnije Serhio Aguero je postavio konačan rezultat.

U derbiju grada Barselone nije bilo pobednika, ali ni golova. Espanjol i Barselona odigrali su bez golova. Nešto kasnije, Atletiko Madrid je sa 1:0 pobedio Levante i tako preuzeo lidersko mesto. Ipak, treba reći da Barsa ima meč manje.