14.10.2015. 16:56 21:24
Nenad Lalatovć
Ненад Лалатовћ / Извор: МН Press

Борац славио против Металца, реми Јавора и Младости.

После паузе због обавеза репрезентација у квалификацијама за ЕВРО 2016 у Француској настављено је и такмичење у Суперлиги Србије. Први пратилац лидера Црвене звезде није више Јавор, који је на свом терену ремизирао 0:0 са Младости из Лучана, већ Борац.

Чачани који су у протеклим данима имали доста проблема (више прочитајте ОВДЕ) водили су до 76. минута, голом Срђана Вујаклије, али је онда Никола Димитријевић изједначио. И када се чинило да ће меч између Борца и Металца бити завршен без победника у 88. минуту мрежу Горњомилановчана је затресао Милан Јевтовић за 2:1. "Зебре" су  сада другопласиране на табели, а успешно их предводи доскорашњи тренер Црвене звезде Ненад Лалатовић.

У свим поподневним дуелима радовали су се домаћини. Поред Борца, ОФК Београд је савладао Рад са 2:0,  Раднички Спартак са 1:0, а истим резултатом Вождовац је савладао Нови Пазар

У дуелу ривала из Београда, ОФК Београда и Рада, први гол је "пао" у 36. минуту. Стрелац је био Никола Микић. Бивши играч Црвене звезде је погодио мрежу "грађевинара" после дуже акције. По десној страни је прошао Ивица Јовановић и убацио лопту у шеснаестерац. Лоше је реаговала одбрана екипе Милана Милановића, лопта је дошла до Микића који је неометан са десетак метара погодио леви доњи угао голмана Милоша Будаковића. У 79. минуту, мрежу гостију са Бањице погодио је помињани Јовановић. "Романтичарима" је ово четврта победа у сезони, а једини су тим који ове сезоне у Суперлиги нема ниједан реми.

Још једна утакмица одиграна је у Београду, а стрелац првог гола био је Ненад Маринковић, играч који је из Партизана дошао на позајмицу. До краја меча на крову тржног центра на Душановцу резултат се није мењао, али јесте однос снага. Дени Павловић је у 82. минуту добио други жути картон, али су "змајеви" предност ипак сачували, са десеторицом на терену.

Најдуже се чекало на гол у Нишу. Раднички је на "Чаиру" повео са 1:0, а стрелац је у 70. минуту био Никола Ашћерић.