14.10.2015. 16:56 21:24
Nenad Lalatovć
Nenad Lalatovć / Izvor: MN Press

Borac slavio protiv Metalca, remi Javora i Mladosti.

Posle pauze zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za EVRO 2016 u Francuskoj nastavljeno je i takmičenje u Superligi Srbije. Prvi pratilac lidera Crvene zvezde nije više Javor, koji je na svom terenu remizirao 0:0 sa Mladosti iz Lučana, već Borac.

Čačani koji su u proteklim danima imali dosta problema (više pročitajte OVDE) vodili su do 76. minuta, golom Srđana Vujaklije, ali je onda Nikola Dimitrijević izjednačio. I kada se činilo da će meč između Borca i Metalca biti završen bez pobednika u 88. minutu mrežu Gornjomilanovčana je zatresao Milan Jevtović za 2:1. "Zebre" su  sada drugoplasirane na tabeli, a uspešno ih predvodi doskorašnji trener Crvene zvezde Nenad Lalatović.

U svim popodnevnim duelima radovali su se domaćini. Pored Borca, OFK Beograd je savladao Rad sa 2:0,  Radnički Spartak sa 1:0, a istim rezultatom Voždovac je savladao Novi Pazar

U duelu rivala iz Beograda, OFK Beograda i Rada, prvi gol je "pao" u 36. minutu. Strelac je bio Nikola Mikić. Bivši igrač Crvene zvezde je pogodio mrežu "građevinara" posle duže akcije. Po desnoj strani je prošao Ivica Jovanović i ubacio loptu u šesnaesterac. Loše je reagovala odbrana ekipe Milana Milanovića, lopta je došla do Mikića koji je neometan sa desetak metara pogodio levi donji ugao golmana Miloša Budakovića. U 79. minutu, mrežu gostiju sa Banjice pogodio je pominjani Jovanović. "Romantičarima" je ovo četvrta pobeda u sezoni, a jedini su tim koji ove sezone u Superligi nema nijedan remi.

Još jedna utakmica odigrana je u Beogradu, a strelac prvog gola bio je Nenad Marinković, igrač koji je iz Partizana došao na pozajmicu. Do kraja meča na krovu tržnog centra na Dušanovcu rezultat se nije menjao, ali jeste odnos snaga. Deni Pavlović je u 82. minutu dobio drugi žuti karton, ali su "zmajevi" prednost ipak sačuvali, sa desetoricom na terenu.

Najduže se čekalo na gol u Nišu. Radnički je na "Čairu" poveo sa 1:0, a strelac je u 70. minutu bio Nikola Ašćerić.