СЛ: Партизан труба и у Драгачеву! (ВИДЕО)

25.10.2015. 18:57
Stefan Babović
Стефан Бабовић / Извор: МН Press

Младост и црно-бели ремизирали у 15. колу Суперлиге.

Партизан је и у Лучанима наставио да крчми углед! Црно-бели су ремизирали против Младости резултатом 2:2 (0:1) после узбудљиве утакмице у којој је домаћин водио, црно-бели преокренули на 2:1 у другом полувремену, али је тим из срца Драгачева успео да изједначи и узме два бода фавориту. Звучи невероватно, а поразно је по шампиона Србије - Партизан после првог круга Суперлиге има 16 бодова мање од лидера Црвене звезде и налази се на деоби трећег места са Чукарићким и нишким Радничким.

Дуго је Младост водила у Драгачеву захваљујући голу Милоша Леповића у деветом минуту, црно-бели су погађали у пар ситуација оквир гола (Петровић, Божинов), бугарски нападач имао је још једну велику шансу, као и Лукић, али је гол био зачаран за госте.

Стефан Бабовић успео је у 48. минуту да покрене "парни ваљак" мајсторски голом (погледајте ОВДЕ), да би Петар Грбић после ефектне акције донео преокрет у 79. минуту.

Када се чинило да ће се Београђани кући вратити са три бода, уследио је хладан туш. Небојша Гаврић је по земљи извео слободан ударац у 88. минуту са око 25 метара, лопта је "дуго" путовала и завршила у левом доњем углу Живка Живковића.

Ни овде није био крај узбуђењима. Домаћин је претио из опасних контранапада, али је шансу утакмице пропустио Иван Шапоњић. Резервни нападач Партизана избио је сам пред Крзнарића у трећем минуту надокнаде, али је изблокиран од стране одбрамбеног играча Младости.

После 15 рунди и првог пролазног времена, црно-бели су далеко од одбране титуле и нема сумње да новог тренера Љубинка Друловића очекује много посла како би повратио самопоуздање тиму који са успехом представља Србију у Лиги Европе.

Младост - Партизан 2:2 (1:0)

Стрелци: Леповић 9, Гаврић 88, за Младост - Бабовић 48, Грбић 79 за Партизан.

Младост: Крзнарић, Пешић, Лазевски, Големић, Живановић, Станојевић (од 83. Вајан), Гаврић, Леповић, Китановски (од 73. Ђоковић), Милосављевић, Јовановић (од 86. Бајић).

Партизан: Живковић, Вулићевић, Остојић, Фабрисио, Субић, Петровић, Лукић (од 71. Нинковић), Грбић (од 90. Шапоњић), Бабовић, Стевановић, Божинов (од 61. Оумару).