SL: Partizan truba i u Dragačevu! (VIDEO)

25.10.2015. 18:57
Stefan Babović
Stefan Babović / Izvor: MN Press

Mladost i crno-beli remizirali u 15. kolu Superlige.

Partizan je i u Lučanima nastavio da krčmi ugled! Crno-beli su remizirali protiv Mladosti rezultatom 2:2 (0:1) posle uzbudljive utakmice u kojoj je domaćin vodio, crno-beli preokrenuli na 2:1 u drugom poluvremenu, ali je tim iz srca Dragačeva uspeo da izjednači i uzme dva boda favoritu. Zvuči neverovatno, a porazno je po šampiona Srbije - Partizan posle prvog kruga Superlige ima 16 bodova manje od lidera Crvene zvezde i nalazi se na deobi trećeg mesta sa Čukarićkim i niškim Radničkim.

Dugo je Mladost vodila u Dragačevu zahvaljujući golu Miloša Lepovića u devetom minutu, crno-beli su pogađali u par situacija okvir gola (Petrović, Božinov), bugarski napadač imao je još jednu veliku šansu, kao i Lukić, ali je gol bio začaran za goste.

Stefan Babović uspeo je u 48. minutu da pokrene "parni valjak" majstorski golom (pogledajte OVDE), da bi Petar Grbić posle efektne akcije doneo preokret u 79. minutu.

Kada se činilo da će se Beograđani kući vratiti sa tri boda, usledio je hladan tuš. Nebojša Gavrić je po zemlji izveo slobodan udarac u 88. minutu sa oko 25 metara, lopta je "dugo" putovala i završila u levom donjem uglu Živka Živkovića.

Ni ovde nije bio kraj uzbuđenjima. Domaćin je pretio iz opasnih kontranapada, ali je šansu utakmice propustio Ivan Šaponjić. Rezervni napadač Partizana izbio je sam pred Krznarića u trećem minutu nadoknade, ali je izblokiran od strane odbrambenog igrača Mladosti.

Posle 15 rundi i prvog prolaznog vremena, crno-beli su daleko od odbrane titule i nema sumnje da novog trenera Ljubinka Drulovića očekuje mnogo posla kako bi povratio samopouzdanje timu koji sa uspehom predstavlja Srbiju u Ligi Evrope.

Mladost - Partizan 2:2 (1:0)

Strelci: Lepović 9, Gavrić 88, za Mladost - Babović 48, Grbić 79 za Partizan.

Mladost: Krznarić, Pešić, Lazevski, Golemić, Živanović, Stanojević (od 83. Vajan), Gavrić, Lepović, Kitanovski (od 73. Đoković), Milosavljević, Jovanović (od 86. Bajić).

Partizan: Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić, Petrović, Lukić (od 71. Ninković), Grbić (od 90. Šaponjić), Babović, Stevanović, Božinov (od 61. Oumaru).