СП: Јапанци без решења за "бункер" Грка

19.06.2014. 23:53 14:44
Duel u kaznenom prostoru Japana na meču sa Grčkom na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Дуел у казненом простору Јапана на мечу са Грчком на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

"Хелени" су од 38. минута играли са играчем мање, што је одредило даљи ток меча. Јапански фудбалери нису успели да нађу решење за њихову тоталну дефанзиву, па су бодови на крају подељени.

Репрезентације Јапана и Грчке играле су нерешено 0:0 у мечу другог кола Ц групе Мундијала у Бразилу.

ГРУПА Ц
Табела:

1. Колумбија 6

2. Обала Слоноваче 3

3. Јапан 1

4. Грчка 1

У прилично разочаравајућој игри обе екипе, првенствено у завршницама напада, ни једна ни друга екипа нису успеле да материјализују малобројне изгледне прилике, иако су нешто бољи утисак оставили фудбалери "земље излазећег сунца". Јапанци су од од 38. минута играли са играчем више, пошто је због другог жутог картона искључен капитен Грчке Кацуранис, али им ни то није помогло да савладају гранитну одбрану "Хелена", која се до краја меча определила за тоталну дефанзиву из које су покушавали да створе шансу контранападима.

Ипак, за 90 минута није виђен погодак ни на једној страни, па ће овај меч остати уписан као један од најслабијих на Мундијалу у Бразилу. Ремијем Јапана и Грчке, Колумбија, која је раније током дана савладала Обалу Слоноваче (2:1), обезбедила је пласман у осмину финала, а мечеви последњег кола даће одговор на питање ко ће јој се тамо придружити.

Samaras zaustavlja Učidu na meču Japan - Grčka na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Самарас зауставља Учиду на мечу Јапан - Грчка на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

Група Ц: ЈАПАН - ГРЧКА 0:0 (0:0)

Стадион: Дас Дунас, Натал.

Судија: Хоел Агилар (Салвадор).

Стрелци: -.

ЈАПАН: Кавашима, Нагатомо, Коно, Јошида, Учида, Окубо, Хасебе (Ендо 46), Јамагучи, Оказаки, Хонда, Осако (Кагава 57). Селектор: Алберто Закерони.

ГРЧКА: Карнезис, Холебас, Папастатопулос, Манолас, Торосидис, Кацуранис, Коне (Салпингидис 81), Маниатис, Самарас, Фетфацидис (Карагунис 41), Митроглу (Гекас 35). Селектор: Фернандо Сантос.

Меч Јапан - Грчка могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту "Србија Данас".

ТОК МЕЧА:

90 4. минут - КРАЈ!!! Без голова. Јапанци су нападали, покушавали да искористе готово једночасовну предност играча више, али није било голова. Грци су се бранили и одбранили. 0:0!

90 3. минут - Четири минута надокнаде, али делује да ни четрдесет четири на овом мечу не би донело промену.

88. минут - Холебас шутира снажно са ивице шеснаестерца, Кавашима је прибран. Контранапад Јапанаца, потенцијалну озбиљну прилику спречава Торосидис играњем руком на ивици казненог простора. Ендо шутира одлично из слободног ударца, али је Карнезис вечерас сјајан.

Доминирају у поседу Јапанци, с времена на време покушавају и Грци, али њихови напади углавном се своде на покушаје што више трошења времена.

81. минут - Салпингидис мења Конеа. Корнер је за Грке, одличан центаршут, Самарас је најбољи у скоку, али није баш најбоље захватио лопту.

77. минут - Још једном из даљине покушава Окубо, био је то заиста добар шут, али Карнезис је прибран и још једном одбија у корнер.

71. минут - Папастатопулос је непотребно компликовао у свом петерцу, а то је умало искористио Учида, али његов ударац одлази поред гола.

68. минут - Сјајна прилика за Јапан! Кагава је сјајно послао лопту на десну страну казненог простора у који се убацио Учида, који је пребацио лопту на другу стативу одакле Окубо пребацује гол са само неколико метара.

60. минут - Сада озбиљан прититсак Грка, који изводе три корнера за редом. Добра прилика за Гекаса који главом шутира, али Кавашима блокира и избацује у нови корнер.

56. минут - Још једном покушава Ендо из слободног ударца, али лопта погађа живи зид. Шинђи Кагава мења Осакоа минут касније.

51. минут - Ендо је ушао у игру на полувремену, а његов центаршут из слободног ударца могао је да буде употребљив. Ипак, протутњао је кроз петерац Грка и отишао у гол аут.

46. минут - Самарас покушава да са центра савлада Кавашиму, али је био непрецизан за неколико метара.

45 2. минут - Грешка помоћног судије који досуђује офсајд Гекаса који се нашао у изгледној шанси, али је игра заустављена. Грци су и пре овога имали доста примедби на суђење, ова ситуација ће само појачати тај утисак. Крај првог дела игре - 0:0!

45. минут - Карагунис, који је ушао у игру уместо Фетфацидиса, одлично изводи слободан ударац са неких 45 метара од гола, шаље лопту у срце шеснаестерца ка Торосидису, али он још једном не успева да савлада Кавашиму, пошто његов ударац главом одлази поред гола.

40. минут - Искључење Кацураниса као да је ражестило "Хелене", па је Торосидис са ивице казненог простора сјајно шутирао, али је и Кавашима направио сјајну параду.

38. минут - Капитен Грчке Кацуранис потпуно непотребно прави оштар старт на средини терена и добија други жути картон, само десетак минута пошто је први пут уписан, па Грци настављају са десет играча.

37. минут - Нагатомо продире по левој страни, али чини се да прерано шаље лопту у средину. Требало је да "повуче" лопту још неколико метара.

Orestis Karnezis sprečava Jošitoa Okuboa na meču Japan - Grčka na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Орестис Карнезис спречава Јошитоа Окубоа на мечу Јапан - Грчка на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

34. минут - Јапанци постају све конкретнији. Окубо је ушао у прилику, али није успео да свој тим доведе до вођства. И даље без голова... Нешто касније, повређеног Митроглуа мења Гекас.

29. минут - Хонда покушава из слободног ударца са неких 25 метара, Карнезис је помало несигуран, али некако је сачувао мрежу. Претходно је Маниатис одлично прошао, ушао у шеснаестерац Јапана, али је закаснио пас за Митроглуа.

21. минут - Слично као и Коне десетак минута раније, сада је Осако шутирао ка голу Карнезиса, али се он одлучио за пласирани шут у даљи угао. Ипак, био је непрецизан за неколико десетина центиметара.

Готово да је невероватно колико су обе екипе почеле од старта са надигравањем. Иако Јапанци имају већи посед, Грци су прилично опасни из контранапада. Посматрајући првих неколико минута, можда не би било толико велико изненађење да на овом мечу ипак буде голова.

10. минут - На истеку првих десет минута игре Коне је повукао лопту са центра ушао у зону шута, али праву у Кавашиму.

Чини се да су обе селекције решене да избришу лоше успомене на прво коло. Делује као да су и Јапанци и Грци расположени за игру, па већ у уводној фази обе селекције прете, али без конкретних решења.