117.1205
109.1422

SP: Japanci bez rešenja za "bunker" Grka

19.06.2014. 23:53 14:44
Duel u kaznenom prostoru Japana na meču sa Grčkom na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

"Heleni" su od 38. minuta igrali sa igračem manje, što je odredilo dalji tok meča. Japanski fudbaleri nisu uspeli da nađu rešenje za njihovu totalnu defanzivu, pa su bodovi na kraju podeljeni.

Reprezentacije Japana i Grčke igrale su nerešeno 0:0 u meču drugog kola C grupe Mundijala u Brazilu.

GRUPA C
Tabela:

1. Kolumbija 6

2. Obala Slonovače 3

3. Japan 1

4. Grčka 1

U prilično razočaravajućoj igri obe ekipe, prvenstveno u završnicama napada, ni jedna ni druga ekipa nisu uspele da materijalizuju malobrojne izgledne prilike, iako su nešto bolji utisak ostavili fudbaleri "zemlje izlazećeg sunca". Japanci su od od 38. minuta igrali sa igračem više, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen kapiten Grčke Kacuranis, ali im ni to nije pomoglo da savladaju granitnu odbranu "Helena", koja se do kraja meča opredelila za totalnu defanzivu iz koje su pokušavali da stvore šansu kontranapadima.

Ipak, za 90 minuta nije viđen pogodak ni na jednoj strani, pa će ovaj meč ostati upisan kao jedan od najslabijih na Mundijalu u Brazilu. Remijem Japana i Grčke, Kolumbija, koja je ranije tokom dana savladala Obalu Slonovače (2:1), obezbedila je plasman u osminu finala, a mečevi poslednjeg kola daće odgovor na pitanje ko će joj se tamo pridružiti.

Samaras zaustavlja Učidu na meču Japan - Grčka na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Samaras zaustavlja Učidu na meču Japan - Grčka na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

Grupa C: JAPAN - GRČKA 0:0 (0:0)

Stadion: Das Dunas, Natal.

Sudija: Hoel Agilar (Salvador).

Strelci: -.

JAPAN: Kavašima, Nagatomo, Kono, Jošida, Učida, Okubo, Hasebe (Endo 46), Jamaguči, Okazaki, Honda, Osako (Kagava 57). Selektor: Alberto Zakeroni.

GRČKA: Karnezis, Holebas, Papastatopulos, Manolas, Torosidis, Kacuranis, Kone (Salpingidis 81), Maniatis, Samaras, Fetfacidis (Karagunis 41), Mitroglu (Gekas 35). Selektor: Fernando Santos.

Meč Japan - Grčka mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

90+4. minut - KRAJ!!! Bez golova. Japanci su napadali, pokušavali da iskoriste gotovo jednočasovnu prednost igrača više, ali nije bilo golova. Grci su se branili i odbranili. 0:0!

90+3. minut - Četiri minuta nadoknade, ali deluje da ni četrdeset četiri na ovom meču ne bi donelo promenu.

88. minut - Holebas šutira snažno sa ivice šesnaesterca, Kavašima je pribran. Kontranapad Japanaca, potencijalnu ozbiljnu priliku sprečava Torosidis igranjem rukom na ivici kaznenog prostora. Endo šutira odlično iz slobodnog udarca, ali je Karnezis večeras sjajan.

Dominiraju u posedu Japanci, s vremena na vreme pokušavaju i Grci, ali njihovi napadi uglavnom se svode na pokušaje što više trošenja vremena.

81. minut - Salpingidis menja Konea. Korner je za Grke, odličan centaršut, Samaras je najbolji u skoku, ali nije baš najbolje zahvatio loptu.

77. minut - Još jednom iz daljine pokušava Okubo, bio je to zaista dobar šut, ali Karnezis je pribran i još jednom odbija u korner.

71. minut - Papastatopulos je nepotrebno komplikovao u svom petercu, a to je umalo iskoristio Učida, ali njegov udarac odlazi pored gola.

68. minut - Sjajna prilika za Japan! Kagava je sjajno poslao loptu na desnu stranu kaznenog prostora u koji se ubacio Učida, koji je prebacio loptu na drugu stativu odakle Okubo prebacuje gol sa samo nekoliko metara.

60. minut - Sada ozbiljan prititsak Grka, koji izvode tri kornera za redom. Dobra prilika za Gekasa koji glavom šutira, ali Kavašima blokira i izbacuje u novi korner.

56. minut - Još jednom pokušava Endo iz slobodnog udarca, ali lopta pogađa živi zid. Šinđi Kagava menja Osakoa minut kasnije.

51. minut - Endo je ušao u igru na poluvremenu, a njegov centaršut iz slobodnog udarca mogao je da bude upotrebljiv. Ipak, protutnjao je kroz peterac Grka i otišao u gol aut.

46. minut - Samaras pokušava da sa centra savlada Kavašimu, ali je bio neprecizan za nekoliko metara.

45+2. minut - Greška pomoćnog sudije koji dosuđuje ofsajd Gekasa koji se našao u izglednoj šansi, ali je igra zaustavljena. Grci su i pre ovoga imali dosta primedbi na suđenje, ova situacija će samo pojačati taj utisak. Kraj prvog dela igre - 0:0!

45. minut - Karagunis, koji je ušao u igru umesto Fetfacidisa, odlično izvodi slobodan udarac sa nekih 45 metara od gola, šalje loptu u srce šesnaesterca ka Torosidisu, ali on još jednom ne uspeva da savlada Kavašimu, pošto njegov udarac glavom odlazi pored gola.

40. minut - Isključenje Kacuranisa kao da je ražestilo "Helene", pa je Torosidis sa ivice kaznenog prostora sjajno šutirao, ali je i Kavašima napravio sjajnu paradu.

38. minut - Kapiten Grčke Kacuranis potpuno nepotrebno pravi oštar start na sredini terena i dobija drugi žuti karton, samo desetak minuta pošto je prvi put upisan, pa Grci nastavljaju sa deset igrača.

37. minut - Nagatomo prodire po levoj strani, ali čini se da prerano šalje loptu u sredinu. Trebalo je da "povuče" loptu još nekoliko metara.

Orestis Karnezis sprečava Jošitoa Okuboa na meču Japan - Grčka na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

34. minut - Japanci postaju sve konkretniji. Okubo je ušao u priliku, ali nije uspeo da svoj tim dovede do vođstva. I dalje bez golova... Nešto kasnije, povređenog Mitroglua menja Gekas.

29. minut - Honda pokušava iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, Karnezis je pomalo nesiguran, ali nekako je sačuvao mrežu. Prethodno je Maniatis odlično prošao, ušao u šesnaesterac Japana, ali je zakasnio pas za Mitroglua.

21. minut - Slično kao i Kone desetak minuta ranije, sada je Osako šutirao ka golu Karnezisa, ali se on odlučio za plasirani šut u dalji ugao. Ipak, bio je neprecizan za nekoliko desetina centimetara.

Gotovo da je neverovatno koliko su obe ekipe počele od starta sa nadigravanjem. Iako Japanci imaju veći posed, Grci su prilično opasni iz kontranapada. Posmatrajući prvih nekoliko minuta, možda ne bi bilo toliko veliko iznenađenje da na ovom meču ipak bude golova.

10. minut - Na isteku prvih deset minuta igre Kone je povukao loptu sa centra ušao u zonu šuta, ali pravu u Kavašimu.

Čini se da su obe selekcije rešene da izbrišu loše uspomene na prvo kolo. Deluje kao da su i Japanci i Grci raspoloženi za igru, pa već u uvodnoj fazi obe selekcije prete, ali bez konkretnih rešenja.