СП: Хрватска лако са Камеруном

18.06.2014. 23:50 14:44
Kamerun-Hrvatska
Камерун-Хрватска / Извор: Бета/АП

Расположени Олић, Перишић и Манџукић осигурали победу која продужава наду за пролазак у нокаут фазу.

Оно што су и прижељкивали то су и остварили. После пораза од Бразила, победом над Камеруном репрезентација Хрватске остала је у трци за пролаз у наредну фазу. Од првог минута било је јасно да су репрезентативци Хрватске одлучни у жељи да што пре стигну до гола и начну мрежу противника. То им је успело већ у 11. минуту када је после асистенције Перишића, Олић постао најстарији стрелац у историји ове репрезентације. Пред сам крај првог полувремена, у жељи да спречи контру Сонг је ударио Манџукића због чега му је судија показао црвени картон и послао га у свлачионицу.

Где су стали у првом, Хрвати су наставили у другом делу сусрета. Асистент код првог гола, Перишић уписао се у стрелце и дуплирао предност своје екипе. А онда на сцену ступа расположени Манџукић који са два брза гола ставља тачку на резултат сусрета.

Током читавог сусрета, Камерунци нису створили озбиљнију шансу пред голом Плетикосе и са правом се може рећи да су екипа која заслужује да спакује кофере и формалном утакмицом против Бразила заврши своје учешће на Мундијалу.

Текстуални пренос сусрета могли сте да пратите уживо на порталу Србија Данас.

КАМЕРУН: Итанђе, Чедоу, Нкоулоу (Шеђу), Матип, Асу-Екото, Сонг, Мбиа, Енох, Моуканђо, Чоупо Мотинг (Сали), Абубакар (Вебо).

ХРВАТСКА: Плетикоса, Срна, Прањић, Ћорлука, Ловрен, Ракитић, Модрић, Олић (Едуардо), Самир (Ковачић), Перишић (Ребић), Манџукић.

Судија је означио крај меча. Хрватска је заслужено славила, а Камерун стаје у ред репрезентација које су и теоретски изгубиле шансе за пласман у наредну рунду.

88. минут - Вебо је искористио слободан простор, наместио се и шутирао али је Плетикоса правовременсом реакцијом сачувао свој гол.

73. минут - 0:4 GOOLL - Манџукић - После шута Едуарда, Манџукић је искористио слободан простор натрчао на одбитак и послао лопту у мрежу.

Mario Mandzukic
Марио Мандзукиц / Извор: Бета/АП

61. минут - 0:3 GOOLL - Манџукић - Још једну лошу поставку одбране Камеруна искористио је убојити нападач који је био највиши у скоку и послао лопту у мрежу.

50. минут - После контре Манџукић је пропустио сјајну шансу да утростручи предност свог тима.

48. минут - 0:2 GOOLL - Перишић - Асистент код првог гола уписује се у листу стрелаца пошто на најбољи могући начин користи грешку голмана Итанђе.

40. минут - Шок за Камерун. Због ударања Манџукића који је повукао контру, најискунији у редовима Камеруна Алекс Сонг због црвеног картона креће пут свлачионице пре саиграча.

У овом периоду главна борба води се између два шеснатерца без правих шанси на обе стране.

Постигнути погодак, осоколио је играче Хрватске који су још одлучније кренули ка голу Камеруна.

11. минут - 0:1 GOOLL - ОЛИЋ - После савршеног паса Перишића, Олић шаље лопту у мрежу и доноси рано вођство репрезентацији Хрватске.

Од првог минута репрезентативци Камеруна кренули су силовито показавши већу жељу за победом. Нападима Камерунаца успешно одолева добро постављена одбрана Хрватске.