18.06.2014. 23:50 14:44
Kamerun-Hrvatska
Kamerun-Hrvatska / Izvor: Beta/AP

Raspoloženi Olić, Perišić i Mandžukić osigurali pobedu koja produžava nadu za prolazak u nokaut fazu.

Ono što su i priželjkivali to su i ostvarili. Posle poraza od Brazila, pobedom nad Kamerunom reprezentacija Hrvatske ostala je u trci za prolaz u narednu fazu. Od prvog minuta bilo je jasno da su reprezentativci Hrvatske odlučni u želji da što pre stignu do gola i načnu mrežu protivnika. To im je uspelo već u 11. minutu kada je posle asistencije Perišića, Olić postao najstariji strelac u istoriji ove reprezentacije. Pred sam kraj prvog poluvremena, u želji da spreči kontru Song je udario Mandžukića zbog čega mu je sudija pokazao crveni karton i poslao ga u svlačionicu.

Gde su stali u prvom, Hrvati su nastavili u drugom delu susreta. Asistent kod prvog gola, Perišić upisao se u strelce i duplirao prednost svoje ekipe. A onda na scenu stupa raspoloženi Mandžukić koji sa dva brza gola stavlja tačku na rezultat susreta.

Tokom čitavog susreta, Kamerunci nisu stvorili ozbiljniju šansu pred golom Pletikose i sa pravom se može reći da su ekipa koja zaslužuje da spakuje kofere i formalnom utakmicom protiv Brazila završi svoje učešće na Mundijalu.

Tekstualni prenos susreta mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija Danas.

KAMERUN: Itanđe, Čedou, Nkoulou (Šeđu), Matip, Asu-Ekoto, Song, Mbia, Enoh, Moukanđo, Čoupo Moting (Sali), Abubakar (Vebo).

HRVATSKA: Pletikosa, Srna, Pranjić, Ćorluka, Lovren, Rakitić, Modrić, Olić (Eduardo), Samir (Kovačić), Perišić (Rebić), Mandžukić.

Sudija je označio kraj meča. Hrvatska je zasluženo slavila, a Kamerun staje u red reprezentacija koje su i teoretski izgubile šanse za plasman u narednu rundu.

88. minut - Vebo je iskoristio slobodan prostor, namestio se i šutirao ali je Pletikosa pravovremensom reakcijom sačuvao svoj gol.

73. minut - 0:4 GOOLL - Mandžukić - Posle šuta Eduarda, Mandžukić je iskoristio slobodan prostor natrčao na odbitak i poslao loptu u mrežu.

Mario Mandzukic
Mario Mandzukic / Izvor: Beta/AP

61. minut - 0:3 GOOLL - Mandžukić - Još jednu lošu postavku odbrane Kameruna iskoristio je ubojiti napadač koji je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu.

50. minut - Posle kontre Mandžukić je propustio sjajnu šansu da utrostruči prednost svog tima.

48. minut - 0:2 GOOLL - Perišić - Asistent kod prvog gola upisuje se u listu strelaca pošto na najbolji mogući način koristi grešku golmana Itanđe.

40. minut - Šok za Kamerun. Zbog udaranja Mandžukića koji je povukao kontru, najiskuniji u redovima Kameruna Aleks Song zbog crvenog kartona kreće put svlačionice pre saigrača.

U ovom periodu glavna borba vodi se između dva šesnaterca bez pravih šansi na obe strane.

Postignuti pogodak, osokolio je igrače Hrvatske koji su još odlučnije krenuli ka golu Kameruna.

11. minut - 0:1 GOOLL - OLIĆ - Posle savršenog pasa Perišića, Olić šalje loptu u mrežu i donosi rano vođstvo reprezentaciji Hrvatske.

Od prvog minuta reprezentativci Kameruna krenuli su silovito pokazavši veću želju za pobedom. Napadima Kamerunaca uspešno odoleva dobro postavljena odbrana Hrvatske.