СП: Американке тријумфовале, али Српкиње показале зубе!

28.09.2014. 20:22 22:32
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Кошаркашице Србије поражене су у другом колу Светског шампионата у Турској од селекције САД са 94:74 (17:21, 32:21, 21:22, 24:10).

Женска кошаркашка репрезентација Србије изгубила је од селекције САД са 94:74 (17:21, 32:21, 21:22, 24:10), у другом колу Групе Д првенства света у Турској. Изабранице Марине Маљковић сјајно су парирале главном фавориту за титулу, поготово у првом полувремену.

Ана Дабовић је одиграла фантастично у првој и другој четвртини и са 22 поена, носила нашу селекцију. Међутим, тренер САД Ауриема, схватио је од кога прети највећа опасност, па је наша кошаркашица у другом делу игре убацила само два поена. Тада је старија сестра Дабовић ступила је на сцену и својом већ препознатљивом борбеношћу држала прикључак за женским „дрим тимом“, али су Маја Мур и Дијана Тураси биле једноставно незаустављиве. Крајњи резултат и пораз од 20 разлике, можда изгледа претерано, пошто су наше кошаркашице пружиле стварно сјајан отпор током читавог меча.

У екипи коју води Марина Маљковић, Ана Дабовић је убацила 24, Јелена Миловановић је додала 17, уз девет скокова, док је Милица Дабовић постигла 12. У победничкој екипи, Тураси је завршила сусрет са 20, а сјајну ролу је имала Маја Мур са 17 поена, 12 ухваћених лопти и шест успешних додавања. Наредну утакмицу Србија игра 30. септембра од 13:15 часова против селекције Кине.

СРБИЈА: Радочај 2, Мандић, Чађо 3, Крњић, Јовановић, Миловановић 17 (9ск), Бутулија 6, Ајдуковић 10 (5ск), Марковић, М. Дабовић 12 (3ск, 3ас), А. Дабовић 24 (3ск), Рад. Тренер: Марина Маљковић.

САД: Вејлен 8 (4ас), Аугустус 8 (4ск), Бирд 7, Мур 17 (12ск, 6ас), Мекоутри 2, Симс, Стјуарт, Дупри 7, Тураси 20 (3ск), Огвумике 5, Чарлс 10 (7ск), Гринер 10 (10ск). Тренер: Џин Ауриема.

ТОК МЕЧА:

4. четвртина - 24:10.

40. минут: Маја Мур својим 17. поеном поставља коначних 94:74.

35. минут: Бутулија после промашеног полагања прави личну грешку, што је Дупри искористила и повећала на 15.

34. минут: Дијана Тураси тројком преко руке води своју селекцију до продности од 84:72. Марина Маљковић је принуђена да затражи минут одмора.

32. минут: Тијана Ајдуковић сјајно из полу-хорога за (73:66).

3. четвртина - 21:22.

30. минут: Вејлен је искористила два бацања, после фаула Милице Дабовић и тако вратила 6 за своју селекцију, (70:64). Очекује нас велика борба у последњој деоници.

27. минут: Ако је прво полувреме припало Ани, онда је трећи период потпуно у знаку Милице. Кошаркашица Лиона постиже нову тројку за 65:62 за противнице.

24. минут: Милица Дабовић је још једном показала класу. Тројком "без коске" Србија стиже на -1.

23. минут: Сјајна борбеност Милице Дабовић која је после промашаја под кошем противница, сјајно украла лопту и асистирала до Ајдуковићеве, која је после фаула, постигла нова два поена са линије пенала (51:50).

22. минут: Неспортски фаул Дијане Тураси, потом је Тијана Ајдуковић искористила два бацања, (51:47).

2. четвртина - 32:21.

20. минут: Саша Чађо тројком у последњим секундама првог полувремена сјајно погађа за 49:42. Овим резултатом се иде на 10-минутни одмор.

16. минут: Ана прекида серију Американки од 9:0, поенима са линије пенала (39:33).

15. минут: Ана Дабовић својим 18. поеном на мечу доноси 1 за Србију.

14. минут: Кошаркашица Минесоте Линкса, Маја Мур, својом другом тројком на сусрету доноси после дужег времена вођство екипи коју води тренер Ауриема, (30:28).

13. минут: Маја Мур далекометним хицем смањује на -1 за своју екипу (28:27).

11. минут: Ајдуковић својим првим поенима доноси предност од 6, али Аугустус одмах узвраћа за (23:19).

1. четвртина - 17:21

9. минут: Скок-шут Ане Дабовић, за сада нерешива енигма за њене чуваре (19:15).

8. минут: Другом тројком на сусрету Миловановићева доноси 4 за нашу селекцију (17:13).

7. минут: Прелепа асистенција Дајане Бутулије, такозвани "женски алеј-уп" пас за Ану Дабовић, која је то претворила у нове поене за Србију (13:12).

6. минут: Јелена Миловановић је постигла прву тројку на сусрету, (11:9).

4. минут: Млађа сестра Дабовић је одлично почела овај меч и за сада је једини стрелац у нашем тиму (8:4).

3. минут: Ана Дабовић је са дистанце погодила прве поене за селекцију Србије, (6:2).

2. минут: Тина Чарлс је са центарске позиције, испод коша постигла прве поене на мечу, (2:0).

1. минут: Милица Дабовић је одлично истрчала контру, али је промашила полагање и успут незгодно ударила главом у рекламу иза коша.