SP: Amerikanke trijumfovale, ali Srpkinje pokazale zube!

28.09.2014. 20:22 22:32
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Košarkašice Srbije poražene su u drugom kolu Svetskog šampionata u Turskoj od selekcije SAD sa 94:74 (17:21, 32:21, 21:22, 24:10).

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije SAD sa 94:74 (17:21, 32:21, 21:22, 24:10), u drugom kolu Grupe D prvenstva sveta u Turskoj. Izabranice Marine Maljković sjajno su parirale glavnom favoritu za titulu, pogotovo u prvom poluvremenu.

Ana Dabović je odigrala fantastično u prvoj i drugoj četvrtini i sa 22 poena, nosila našu selekciju. Međutim, trener SAD Auriema, shvatio je od koga preti najveća opasnost, pa je naša košarkašica u drugom delu igre ubacila samo dva poena. Tada je starija sestra Dabović stupila je na scenu i svojom već prepoznatljivom borbenošću držala priključak za ženskim „drim timom“, ali su Maja Mur i Dijana Turasi bile jednostavno nezaustavljive. Krajnji rezultat i poraz od 20 razlike, možda izgleda preterano, pošto su naše košarkašice pružile stvarno sjajan otpor tokom čitavog meča.

U ekipi koju vodi Marina Maljković, Ana Dabović je ubacila 24, Jelena Milovanović je dodala 17, uz devet skokova, dok je Milica Dabović postigla 12. U pobedničkoj ekipi, Turasi je završila susret sa 20, a sjajnu rolu je imala Maja Mur sa 17 poena, 12 uhvaćenih lopti i šest uspešnih dodavanja. Narednu utakmicu Srbija igra 30. septembra od 13:15 časova protiv selekcije Kine.

SRBIJA: Radočaj 2, Mandić, Čađo 3, Krnjić, Jovanović, Milovanović 17 (9sk), Butulija 6, Ajduković 10 (5sk), Marković, M. Dabović 12 (3sk, 3as), A. Dabović 24 (3sk), Rad. Trener: Marina Maljković.

SAD: Vejlen 8 (4as), Augustus 8 (4sk), Bird 7, Mur 17 (12sk, 6as), Mekoutri 2, Sims, Stjuart, Dupri 7, Turasi 20 (3sk), Ogvumike 5, Čarls 10 (7sk), Griner 10 (10sk). Trener: Džin Auriema.

TOK MEČA:

4. četvrtina - 24:10.

40. minut: Maja Mur svojim 17. poenom postavlja konačnih 94:74.

35. minut: Butulija posle promašenog polaganja pravi ličnu grešku, što je Dupri iskoristila i povećala na +15.

34. minut: Dijana Turasi trojkom preko ruke vodi svoju selekciju do prodnosti od 84:72. Marina Maljković je prinuđena da zatraži minut odmora.

32. minut: Tijana Ajduković sjajno iz polu-horoga za (73:66).

3. četvrtina - 21:22.

30. minut: Vejlen je iskoristila dva bacanja, posle faula Milice Dabović i tako vratila +6 za svoju selekciju, (70:64). Očekuje nas velika borba u poslednjoj deonici.

27. minut: Ako je prvo poluvreme pripalo Ani, onda je treći period potpuno u znaku Milice. Košarkašica Liona postiže novu trojku za 65:62 za protivnice.

24. minut: Milica Dabović je još jednom pokazala klasu. Trojkom "bez koske" Srbija stiže na -1.

23. minut: Sjajna borbenost Milice Dabović koja je posle promašaja pod košem protivnica, sjajno ukrala loptu i asistirala do Ajdukovićeve, koja je posle faula, postigla nova dva poena sa linije penala (51:50).

22. minut: Nesportski faul Dijane Turasi, potom je Tijana Ajduković iskoristila dva bacanja, (51:47).

2. četvrtina - 32:21.

20. minut: Saša Čađo trojkom u poslednjim sekundama prvog poluvremena sjajno pogađa za 49:42. Ovim rezultatom se ide na 10-minutni odmor.

16. minut: Ana prekida seriju Amerikanki od 9:0, poenima sa linije penala (39:33).

15. minut: Ana Dabović svojim 18. poenom na meču donosi +1 za Srbiju.

14. minut: Košarkašica Minesote Linksa, Maja Mur, svojom drugom trojkom na susretu donosi posle dužeg vremena vođstvo ekipi koju vodi trener Auriema, (30:28).

13. minut: Maja Mur dalekometnim hicem smanjuje na -1 za svoju ekipu (28:27).

11. minut: Ajduković svojim prvim poenima donosi prednost od +6, ali Augustus odmah uzvraća za (23:19).

1. četvrtina - 17:21

9. minut: Skok-šut Ane Dabović, za sada nerešiva enigma za njene čuvare (19:15).

8. minut: Drugom trojkom na susretu Milovanovićeva donosi +4 za našu selekciju (17:13).

7. minut: Prelepa asistencija Dajane Butulije, takozvani "ženski alej-up" pas za Anu Dabović, koja je to pretvorila u nove poene za Srbiju (13:12).

6. minut: Jelena Milovanović je postigla prvu trojku na susretu, (11:9).

4. minut: Mlađa sestra Dabović je odlično počela ovaj meč i za sada je jedini strelac u našem timu (8:4).

3. minut: Ana Dabović je sa distance pogodila prve poene za selekciju Srbije, (6:2).

2. minut: Tina Čarls je sa centarske pozicije, ispod koša postigla prve poene na meču, (2:0).

1. minut: Milica Dabović je odlično istrčala kontru, ali je promašila polaganje i usput nezgodno udarila glavom u reklamu iza koša.