СП У ОДБОЈЦИ: Српкиње посустајале у финишу сетова

04.10.2014. 16:58 18:53
Tijana Bošković
Тијана Бошковић / Извор: Фото: fivb.org

У трећем колу Ф Групе Србија – САД 0:3 (22:25, 20:25, 22:25). У недељу у последњем колу против Русије.

Српске одбојкашице претрпеле су први пораз у другој фази такмичења на Светском првенству у Италији. Оне су у Верони у трећем Колу Ф Групе изгубиле од САД 3:0 (25:22, 25:20, 25:22). На тај начин су Американке оствариле и осму победу на шампионату и обезбедиле пласман у трећу рунду такмичења.

Утакмица је била неизвесна и занимљива. Србија је била равноправан противник све до финиша који је увек припадао противнику. За разлику од претходна два меча против Холандије и Казахстана, сада су српске одбојкашице имале доста лош пријем у одлучујућим тренуцима, а и направљено је доста сервис грешака.

Srpski navijači na SP za odbojkašice
Српски навијачи на СП за одбојкашице / Извор: Фото: ossrb.org

Ово је други пораз Србије у Италији која је на тај начин пропустила прву прилику да се пласира у наредну фазу такмичења где иду најбоље три екипе из Е и Ф Групе. Ипак, није све изгубљено, јер се у недељу од 17 часова састаје са Русијом у последњем колу. Рачуница је јасна јер је нашим одбојкашицама потребна победа.

СРБИЈА: Бошковић 15, Рашић 14, Михајловић 11, Николић 5, Огњеновић 2, Крсмановић 1, Вељковић 1, Бракочевић, Живковић, Молнар, Поповић, Ћебић.

САД: Марфи 14, Робинсон 12, Хил 11, Диксон 5, Адамс 5, Глас 4, Фоусит 4, Банворт, Томсон, Дејвис, Хилдебранд, Акинрадево.

Пренос можете да пратите на Srbijadanas.com:

3. сет - 22:25

Трећи сет је почео изједначено, обе екипе су се смењивале у вођству, а САД је на првом техничком тајм ауту водиле 8:7. Затим су повеле 10:7, па је Терзић морао да затражи тајм аут. Од тада су Српкиње заиграле боље и изједначиле на 12:12. Имале су шансу и да поведу 13:12, али су погрешиле у нападу.

Прорадио је блок, па је Србија повела 17:16. Међутим, убрзо су Американке преокренуле на 21:18. То као да је решило питање победника. До краја је Србија пришла на 22:21, али је САД на крају освојила и тај сет 25:22.

2. сет - 20:25

Американке су повеле 2:0 и држале ту предност, а онда је повећале на 5:2. Ипак, са два одлична сервиса Бранкице Михајловић (један ас) Србија је изједначила на 5:5. Потом је ослабио српски пријем, па је САД повела 8:5. Америчке одбојкашице су одлично игралче у нападу и блоку и повеле 10:6, па је Терзић морао да затражи тајм аут.

То је мало тргло Српкиње које су освојиле наредна три поена, а све захваљујући Тијани Бошковић која је одлично сервирала и нападала. Иста играчица је поентирала и за изједначење на 14:14. Милена Рашић је одсервирала ас и Србија је у другом сету први пут повела, 16:15. Судија је прво рекао да је лопта у ауту, али су наше тражиле челенџ.

У наредном нападу су Американке погрешиле и Србија је повела 17:15. САД је онда направила серију 5:0 и повеле 21:18. Опет је попустио пријем у српској рерпезентацији. Већ тада се назирало да ће САД да освоји и други сет. Тако је и било, па је овај део завршен резултатом 25:20.

1. сет - 22:25

Почело је доста неизвесно и играле су поен за поен. Обе екипе су се разиграле, а у српском тиму су одличне биле Бранкица Михајловић и Тијана Бошковић. Акмериканке су отишле на први технички тајм аут са резултатом 8:6 и то је први пут да једна екипа има два поена предности.

Србија је изједначила на 10:10 после одличног смеча Тијане Бошковић, а претходно је одлично у одбрани одиграла Наташа Крсмановић. Наставило се са изједначеном игром, па су Американке на другом техничком тајм ауту имале минималну предност. Одмах после одмора Српкиње су освојиле два поена и повеле 17:16.

После једне грешке у пријему САД води 23:21, а потом је добила тај период 25:22.