SP U ODBOJCI: Srpkinje posustajale u finišu setova

04.10.2014. 16:58 18:53
Tijana Bošković
Tijana Bošković / Izvor: Foto: fivb.org

U trećem kolu F Grupe Srbija – SAD 0:3 (22:25, 20:25, 22:25). U nedelju u poslednjem kolu protiv Rusije.

Srpske odbojkašice pretrpele su prvi poraz u drugoj fazi takmičenja na Svetskom prvenstvu u Italiji. One su u Veroni u trećem Kolu F Grupe izgubile od SAD 3:0 (25:22, 25:20, 25:22). Na taj način su Amerikanke ostvarile i osmu pobedu na šampionatu i obezbedile plasman u treću rundu takmičenja.

Utakmica je bila neizvesna i zanimljiva. Srbija je bila ravnopravan protivnik sve do finiša koji je uvek pripadao protivniku. Za razliku od prethodna dva meča protiv Holandije i Kazahstana, sada su srpske odbojkašice imale dosta loš prijem u odlučujućim trenucima, a i napravljeno je dosta servis grešaka.

Srpski navijači na SP za odbojkašice
Srpski navijači na SP za odbojkašice / Izvor: Foto: ossrb.org

Ovo je drugi poraz Srbije u Italiji koja je na taj način propustila prvu priliku da se plasira u narednu fazu takmičenja gde idu najbolje tri ekipe iz E i F Grupe. Ipak, nije sve izgubljeno, jer se u nedelju od 17 časova sastaje sa Rusijom u poslednjem kolu. Računica je jasna jer je našim odbojkašicama potrebna pobeda.

SRBIJA: Bošković 15, Rašić 14, Mihajlović 11, Nikolić 5, Ognjenović 2, Krsmanović 1, Veljković 1, Brakočević, Živković, Molnar, Popović, Ćebić.

SAD: Marfi 14, Robinson 12, Hil 11, Dikson 5, Adams 5, Glas 4, Fousit 4, Banvort, Tomson, Dejvis, Hildebrand, Akinradevo.

Prenos možete da pratite na Srbijadanas.com:

3. set - 22:25

Treći set je počeo izjednačeno, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, a SAD je na prvom tehničkom tajm autu vodile 8:7. Zatim su povele 10:7, pa je Terzić morao da zatraži tajm aut. Od tada su Srpkinje zaigrale bolje i izjednačile na 12:12. Imale su šansu i da povedu 13:12, ali su pogrešile u napadu.

Proradio je blok, pa je Srbija povela 17:16. Međutim, ubrzo su Amerikanke preokrenule na 21:18. To kao da je rešilo pitanje pobednika. Do kraja je Srbija prišla na 22:21, ali je SAD na kraju osvojila i taj set 25:22.

2. set - 20:25

Amerikanke su povele 2:0 i držale tu prednost, a onda je povećale na 5:2. Ipak, sa dva odlična servisa Brankice Mihajlović (jedan as) Srbija je izjednačila na 5:5. Potom je oslabio srpski prijem, pa je SAD povela 8:5. Američke odbojkašice su odlično igralče u napadu i bloku i povele 10:6, pa je Terzić morao da zatraži tajm aut.

To je malo trglo Srpkinje koje su osvojile naredna tri poena, a sve zahvaljujući Tijani Bošković koja je odlično servirala i napadala. Ista igračica je poentirala i za izjednačenje na 14:14. Milena Rašić je odservirala as i Srbija je u drugom setu prvi put povela, 16:15. Sudija je prvo rekao da je lopta u autu, ali su naše tražile čelendž.

U narednom napadu su Amerikanke pogrešile i Srbija je povela 17:15. SAD je onda napravila seriju 5:0 i povele 21:18. Opet je popustio prijem u srpskoj rerpezentaciji. Već tada se naziralo da će SAD da osvoji i drugi set. Tako je i bilo, pa je ovaj deo završen rezultatom 25:20.

1. set - 22:25

Počelo je dosta neizvesno i igrale su poen za poen. Obe ekipe su se razigrale, a u srpskom timu su odlične bile Brankica Mihajlović i Tijana Bošković. Akmerikanke su otišle na prvi tehnički tajm aut sa rezultatom 8:6 i to je prvi put da jedna ekipa ima dva poena prednosti.

Srbija je izjednačila na 10:10 posle odličnog smeča Tijane Bošković, a prethodno je odlično u odbrani odigrala Nataša Krsmanović. Nastavilo se sa izjednačenom igrom, pa su Amerikanke na drugom tehničkom tajm autu imale minimalnu prednost. Odmah posle odmora Srpkinje su osvojile dva poena i povele 17:16.

Posle jedne greške u prijemu SAD vodi 23:21, a potom je dobila taj period 25:22.