СП: Суарез са два гола најавио елиминацију Енглеза!

19.06.2014. 20:47 14:44
Luis Suarez postiže prvi gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Луис Суарез постиже први гол на мечу Уругвај - Енглеска на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

Голом Луиса Суареза у завршници првог полувремена, "Уруси" су повели на "Коринтијанс арени". Изједначио је Вејн Руни у 75. минуту сусрета, да би Суарез још једном погодио за победу свог тима.

Репрезентација Уругваја савладала је Енглеску резултатом 2:1 (1:0) у мечу другог кола Светског првенства у Бразилу.

Уругвајце је до победе водио маестрални нападач енглеског Ливерпула Луис Суарез који је са два поготка највероватније запечатио судбину "Гордог Албиона" на овом Мундијалу. Енглези сада имају минималне шансе да се пласирају у наставак такмичења, али на то више не утичу само они. Са друге стране, Уругвајци су поправили утисак после почетног пораза од Костарике, али ће и они у последњем колу морати да славе портив Италије, како би се пласирали у наставак такмичења.

Иако су Енглези били нешто бољи, или макар офанзивнији, током првог дела, у самој завршници је феноменални нападач Ливерпула, реконвалесцент Луис Суарез, постигао погодак којим је "отворио" овај сусрет и најавио нешто енергичнији наставак. Кавани је са ивице шеснаестерца сјајно пребацио целу одбрану "Гордог Албиона", а тамо је Суарез сјајно главом пребацио немоћног Харта и довео своју репрезентацију у вођство.

Међутим, Вејн Руни успео је после много муке у наставку, да Енглезима донесе изједначење, пошто се сјајно снашао у петерцу Уругваја после одличног продора Џонсона и тако постигне свој први погодак на Светским шампионатима.

Vejn Runi postiže izjednačujući gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu

Ипак, невероватни Суарез, само пет минута пре краја поново шокира "Горди Албион", када је дубинску лопту Муслере ислабе интервенције главом Стивена Џерарда, истрчава поред Кејхила испред Харта и фантастичним ударцем још једном погађа за ново вођство - 2:1.

Luis Suarez proslavlja drugi gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Луис Суарез прославља други гол на мечу Уругвај - Енглеска на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

Група Д: УРУГВАЈ - ЕНГЛЕСКА 2:1 (1:0)

Стадион: Арена Коринтијанс, Сао Пауло.

Судија: Карлос Веласко Карбаљо (Шпанија).

Стрелци: Суарез 39, 85. - Руни 75.

УРУГВАЈ: Муслера, А. Переира, Годин, Хименес, Касерес, Аревало Риос, Родригез, Гонзалес (Фусиле 79), Лодеиро (Стуани 67), Суарез (Коутс 88), Кавани. Селектор: Оскар Табарез.

ЕНГЛЕСКА: Харт, Бејнс, Џагјелка, Кејхил, Џонсон, Хендерсон (Ламберт 87), Џерард, Велбек (Лалана 71), Руни, Стерлинг (Баркли 65), Стариџ. Селектор: Рој Хоџсон.

Меч Уругвај - Енглеска могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту "Србија Данас":

90 5. минут - КРАЈ!!! Суарез је одвео Уругвајце до победе, а Енглезе највероватније "придружио" Шпанцима на путу ка кући - 2:1!

90. минут - Енглези покушавају да стигну до новог изједначења, али нема праве прилике.

Luis Suarez postiže drugi gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Луис Суарез постиже други гол на мечу Уругвај - Енглеска на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

85. минут - ГОООООЛ!!! 2:1! Мат у три потеза! Муслера је послао лопту, Џерард закачио лопту главом, она је стигла до Суареза који бежи Кејхилу, излеће пред Харта, маестрално шутира и закуцава лопту под пречку.

82. минут - Сада Уругвајци нападају, желе ново вођство. Суарез се нашао у две-три полуприлике у само стотинак секунди, али није било праве шансе.

78. минут - Ношени голом Рунија, Енглези користе тренутке слабости одбране Уругваја, Стариџ је у прилици, али Муслера брани.

75. минут - ГОООООЛ!!! 1:1! Џонсон је одлично прошао двојицу дефанзиваца по десном боку, центрирао у петерац, а тамо се нашао Вејн Руни и коначно постигао погодак на Мундијалима - 1:1!

68. минут - Џерард добија жути картон због прекршаја над Родригезом.

67. минут - И Табарез прави прву промену. Лодеира мења Стуани.

65. минут - Баркли мења Стерлинга, а већ у наредном нападу Стариџ има прилику после још једног доброг додавања Рунија, али Муслера поново брани.

61. минут - Стерлинг продире са десне стране, зауставља га Переира, али га крило Ливерпула "качи" коленом у главу, после чега Переира остаје на земљи. После указане помоћи он се придигао и одбио измену коју је сугерисао доктор Уругваја.

59. минут - Хендерсон оштро центрира са леве стране, али у срцу казненог простора неба Стариџа и Велбека, па Муслера ову незгодну лопту лако односи.

54. минут - Ослободили су се Енглези притиска и одмах ушли у шансу. Руни је прихватио центаршут у срцу казненог простора, али је шутирао по средини гола па је Муслера одбранио. Нема среће нападач Манчестера.

Edison Kavani u dobroj prilici na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu

52. минут - Настављају се атаци Уругвајаца, сада је Кавани био у сјајној шанси, али са неколико метара је шутирао поред гола Харта.

51. минут - Суарез је остао сам на десној страни после једне избачене лопте из шеснаестерца Енглеске, прихватио је лопту, али са 20-ак метара слабо шутирао.

49. минут - Уругвајци први прете на старту. Суарез покушава да изненади Харта из корнера, али је овај крајњим напором ипак спасао гол.

45 1. минут - Крај првог полувремена! Уругвај води резултатом 1:0. Енглезе чека тежак посао у наставку, а Уругвајцима се смеши опстанак на Мундијалу.

41. минут - Стариџ је покушао одмах да узврати. Руни га је сјајно проиграо, овај ушао у шеснаестерац, снажно шутирао, али је Муслера прибран и избацује у корнер.

39. минут - ГООООЛ!!! 1:0! Уругвај води! Сјајан центаршут Каванија, аЛуис Суарез је на правом месту иглавом погађа контраугао Хартовог гола!

32. минут - Сјајна прилика за Енглезе! Џерард је са леве стране центрирао из слободног ударца, лопта је прелетела све, па и Муслеру, али је Руни био "кратак" за неки центиметар, па је са једног метра погодио само пречку.

28. минут - "Три лава" узвраћају преко Велбека, који продире по левој страни, али му лопта у одсудном моменту бежи и одлази у гол-аут.

27. минут - Суарез одлично проналази Каванија из корнера, али овај замало промашује.

20. минут - Период игре без прилика, и једнби и други покушавају да створе шансе, али се та настојања углавном завршавају на 30-ак метара од гола противника.

Енглези су постигли гол у сваком од последњих осам мечева против јужноамеричких тимова.

15. минут - Кристијан Родригез је имао сјану прилику. Лопта је прошла кроз цео казнени простор, са левог "ћошка" ју је сачекао Родригез, али је његов ударац завршио мало изнад гола.

10. минут - Играње руком Година пред својим казненим простором. Одлична прилика за Рунија да коначно постигне гол на Мундијалима, али за мало пребацује гол Муслере са 20-ак метара.

7. минут - Слобдан ударац за Енглезе са десне стране, али недовољно употребљив центаршут.

5. минут - Уругвајци први пртитискају, а Суарез показује да ће бити опасност на овом мечу. Изборио је корнер, а затим два пута опасно центрирао, Харт је имао доста пробелам, али су се Енглези одбранили.

1. минут - Велике промене у саставу Уругваја који итгледа значајно другачије у односу на очекиван и значајно другачије у односу на први меч против Костарике.