117.1154
108.3399

SP: Suarez sa dva gola najavio eliminaciju Engleza!

19.06.2014. 20:47 14:44
Luis Suarez postiže prvi gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

Golom Luisa Suareza u završnici prvog poluvremena, "Urusi" su poveli na "Korintijans areni". Izjednačio je Vejn Runi u 75. minutu susreta, da bi Suarez još jednom pogodio za pobedu svog tima.

Reprezentacija Urugvaja savladala je Englesku rezultatom 2:1 (1:0) u meču drugog kola Svetskog prvenstva u Brazilu.

Urugvajce je do pobede vodio maestralni napadač engleskog Liverpula Luis Suarez koji je sa dva pogotka najverovatnije zapečatio sudbinu "Gordog Albiona" na ovom Mundijalu. Englezi sada imaju minimalne šanse da se plasiraju u nastavak takmičenja, ali na to više ne utiču samo oni. Sa druge strane, Urugvajci su popravili utisak posle početnog poraza od Kostarike, ali će i oni u poslednjem kolu morati da slave portiv Italije, kako bi se plasirali u nastavak takmičenja.

Iako su Englezi bili nešto bolji, ili makar ofanzivniji, tokom prvog dela, u samoj završnici je fenomenalni napadač Liverpula, rekonvalescent Luis Suarez, postigao pogodak kojim je "otvorio" ovaj susret i najavio nešto energičniji nastavak. Kavani je sa ivice šesnaesterca sjajno prebacio celu odbranu "Gordog Albiona", a tamo je Suarez sjajno glavom prebacio nemoćnog Harta i doveo svoju reprezentaciju u vođstvo.

Međutim, Vejn Runi uspeo je posle mnogo muke u nastavku, da Englezima donese izjednačenje, pošto se sjajno snašao u petercu Urugvaja posle odličnog prodora Džonsona i tako postigne svoj prvi pogodak na Svetskim šampionatima.

Vejn Runi postiže izjednačujući gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu

Ipak, neverovatni Suarez, samo pet minuta pre kraja ponovo šokira "Gordi Albion", kada je dubinsku loptu Muslere islabe intervencije glavom Stivena Džerarda, istrčava pored Kejhila ispred Harta i fantastičnim udarcem još jednom pogađa za novo vođstvo - 2:1.

Luis Suarez proslavlja drugi gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

Grupa D: URUGVAJ - ENGLESKA 2:1 (1:0)

Stadion: Arena Korintijans, Sao Paulo.

Sudija: Karlos Velasko Karbaljo (Španija).

Strelci: Suarez 39, 85. - Runi 75.

URUGVAJ: Muslera, A. Pereira, Godin, Himenes, Kaseres, Arevalo Rios, Rodrigez, Gonzales (Fusile 79), Lodeiro (Stuani 67), Suarez (Kouts 88), Kavani. Selektor: Oskar Tabarez.

ENGLESKA: Hart, Bejns, Džagjelka, Kejhil, Džonson, Henderson (Lambert 87), Džerard, Velbek (Lalana 71), Runi, Sterling (Barkli 65), Staridž. Selektor: Roj Hodžson.

Meč Urugvaj - Engleska mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas":

90+5. minut - KRAJ!!! Suarez je odveo Urugvajce do pobede, a Engleze najverovatnije "pridružio" Špancima na putu ka kući - 2:1!

90. minut - Englezi pokušavaju da stignu do novog izjednačenja, ali nema prave prilike.

Luis Suarez postiže drugi gol na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

85. minut - GOOOOOL!!! 2:1! Mat u tri poteza! Muslera je poslao loptu, Džerard zakačio loptu glavom, ona je stigla do Suareza koji beži Kejhilu, izleće pred Harta, maestralno šutira i zakucava loptu pod prečku.

82. minut - Sada Urugvajci napadaju, žele novo vođstvo. Suarez se našao u dve-tri poluprilike u samo stotinak sekundi, ali nije bilo prave šanse.

78. minut - Nošeni golom Runija, Englezi koriste trenutke slabosti odbrane Urugvaja, Staridž je u prilici, ali Muslera brani.

75. minut - GOOOOOL!!! 1:1! Džonson je odlično prošao dvojicu defanzivaca po desnom boku, centrirao u peterac, a tamo se našao Vejn Runi i konačno postigao pogodak na Mundijalima - 1:1!

68. minut - Džerard dobija žuti karton zbog prekršaja nad Rodrigezom.

67. minut - I Tabarez pravi prvu promenu. Lodeira menja Stuani.

65. minut - Barkli menja Sterlinga, a već u narednom napadu Staridž ima priliku posle još jednog dobrog dodavanja Runija, ali Muslera ponovo brani.

61. minut - Sterling prodire sa desne strane, zaustavlja ga Pereira, ali ga krilo Liverpula "kači" kolenom u glavu, posle čega Pereira ostaje na zemlji. Posle ukazane pomoći on se pridigao i odbio izmenu koju je sugerisao doktor Urugvaja.

59. minut - Henderson oštro centrira sa leve strane, ali u srcu kaznenog prostora neba Staridža i Velbeka, pa Muslera ovu nezgodnu loptu lako odnosi.

54. minut - Oslobodili su se Englezi pritiska i odmah ušli u šansu. Runi je prihvatio centaršut u srcu kaznenog prostora, ali je šutirao po sredini gola pa je Muslera odbranio. Nema sreće napadač Mančestera.

Edison Kavani u dobroj prilici na meču Urugvaj - Engleska na Svetskom prvenstvu u Brazilu

52. minut - Nastavljaju se ataci Urugvajaca, sada je Kavani bio u sjajnoj šansi, ali sa nekoliko metara je šutirao pored gola Harta.

51. minut - Suarez je ostao sam na desnoj strani posle jedne izbačene lopte iz šesnaesterca Engleske, prihvatio je loptu, ali sa 20-ak metara slabo šutirao.

49. minut - Urugvajci prvi prete na startu. Suarez pokušava da iznenadi Harta iz kornera, ali je ovaj krajnjim naporom ipak spasao gol.

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena! Urugvaj vodi rezultatom 1:0. Engleze čeka težak posao u nastavku, a Urugvajcima se smeši opstanak na Mundijalu.

41. minut - Staridž je pokušao odmah da uzvrati. Runi ga je sjajno proigrao, ovaj ušao u šesnaesterac, snažno šutirao, ali je Muslera pribran i izbacuje u korner.

39. minut - GOOOOL!!! 1:0! Urugvaj vodi! Sjajan centaršut Kavanija, aLuis Suarez je na pravom mestu iglavom pogađa kontraugao Hartovog gola!

32. minut - Sjajna prilika za Engleze! Džerard je sa leve strane centrirao iz slobodnog udarca, lopta je preletela sve, pa i Musleru, ali je Runi bio "kratak" za neki centimetar, pa je sa jednog metra pogodio samo prečku.

28. minut - "Tri lava" uzvraćaju preko Velbeka, koji prodire po levoj strani, ali mu lopta u odsudnom momentu beži i odlazi u gol-aut.

27. minut - Suarez odlično pronalazi Kavanija iz kornera, ali ovaj zamalo promašuje.

20. minut - Period igre bez prilika, i jednbi i drugi pokušavaju da stvore šanse, ali se ta nastojanja uglavnom završavaju na 30-ak metara od gola protivnika.

Englezi su postigli gol u svakom od poslednjih osam mečeva protiv južnoameričkih timova.

15. minut - Kristijan Rodrigez je imao sjanu priliku. Lopta je prošla kroz ceo kazneni prostor, sa levog "ćoška" ju je sačekao Rodrigez, ali je njegov udarac završio malo iznad gola.

10. minut - Igranje rukom Godina pred svojim kaznenim prostorom. Odlična prilika za Runija da konačno postigne gol na Mundijalima, ali za malo prebacuje gol Muslere sa 20-ak metara.

7. minut - Slobdan udarac za Engleze sa desne strane, ali nedovoljno upotrebljiv centaršut.

5. minut - Urugvajci prvi prtitiskaju, a Suarez pokazuje da će biti opasnost na ovom meču. Izborio je korner, a zatim dva puta opasno centrirao, Hart je imao dosta probelam, ali su se Englezi odbranili.

1. minut - Velike promene u sastavu Urugvaja koji itgleda značajno drugačije u odnosu na očekivan i značajno drugačije u odnosu na prvi meč protiv Kostarike.