СПОРТ ИЗ МИНУТА У МИНУТ: Мареј освојио Валенсију, Федерер родни Базел!

26.10.2014. 11:35 10:17
Endi Marej slavi pobedu u finalu ATP turnira u Valensiji nad Davidom Fererom
Енди Мареј слави победу у финалу АТП турнира у Валенсији над Давидом Ферером / Извор: Бета/АП

Хокејаши Партизана убедљиви у првом "вечитом дербију" сезоне. *Мареј освојио турнир у Валенсији. *Федерер освојио 82. титулу у каријери. *Јевтићева четврти пут најбоља у Подгорици. *Српски тенисер освојио је фјучерс у Анталији, пошто је у финалу победио Руса Кирила Дмитријева са 6:4, 7:5 *Зимоњић и Поспишил су у финалу савладали Драгању и Континена са 2:1 у сетовима *Победник Светског купа убедљив у првој трци сезоне.

22:14 - Хокејаши Партизана убедљиво савладали Црвену звезду

Хокејаши Партизана савладали су Црвену звезду резултатом 8:2 (3:1, 3:0, 2:1) у одложеном мечу првог кола Првенства Србије.

Актуелни шампион Србије је у првом мечу у новој сезони, до победе над "вечитим ривалом" стигао највише захваљујући капитену Марку Миловановићу који је постигао чак четири гола.

У првом мечу нове сезоне, у суботу је Беостар савладао екипу Тисе Волана из Сегедина резултатом 10:4.

22:04 - Мареј освојио Валенсију

Британски тенисер Енди Мареј освојио је турнир у Валенсији, пошто је данас у финалу победио Шпанца Томија Робреда са 2:1 (3:6, 7:6, 7:6).

Мареј је до победе дошао после драматичног меча и три сата и 20 минута игре, што је најдуже АТП финале ове године. Он је у финишу успео да спаси чак пет меч лопти и да на крају освоји своју 31. титулу у каријери, а другу у Валенсији.

- Ово је био невероватан меч. Нажалост, неко мора да победи, а одлучило је тек неколико лопти - рекао је Робредо после меча.

Detalj sa meča Endija Mareja i Davida Ferera na ATP turniru u Valensiji
Детаљ са меча Ендија Мареја и Давида Ферера на АТП турниру у Валенсији / Извор: Бета/АП

16:11 - Микец пети у Азербејџану

Српски стрелац Дамир Микец освојио је четвртог дана финала Светског купа у Габали у Азербејџану пето место МК пиштољем са 131 кругом. Златна медаља и велики кристални глобус Међународне федерације стрељачких спортова (ISSF) припали су Живео Вангу (Кина) са 195,8 кругова, други је био Томојуки Масуда (Јапан) са 194,8, а трећи Веи Панг (Кина) са 180,1 круг. Други српски представник Андрија Златић заузео је десето место са 541 кругом (по серијама 89, 93, 94, 91, 87, 87). Финале је вредело 554 круга.

Пре финала Микец је био други са 562 круга (94, 94, 92, 94, 95, 93). Најбољи резултат основног дела имао је Шпанац Пабло Карера са 563 круга. Српски стрелци су завршили учешће на финалу Светског купа у Габали са једном медаљом. Првог дана такмичења Андреа Арсовић је освојила сребрни кристални глобус за друго место у финалу ваздушном пушком. У истој дисциплини Ивана Максимовић је била седма у финалу.

15:32 - Федерер шести пут освојио родни Базел, 82. титула у каријери

Швајцарски тенисер Роџер Федерер освојио је АТП турнир у Базелу пошто је у финалу савладао Давида Гофана резултатом 2:0 (6:2, 6:2).

Други тенисер света је у 11. финалу турнира у свом родном Базелу стигао до шесте титуле, укупно 82. у каријери, савладавши немоћног Белгијанца који није успео да пружи озбиљнији отпор некадашњем светском броју један, "положивши оружје" после мање од једног часа игре.

Rodžer Federer i David Gofan sa peharima posle finala ATP turnira u Bazelu
Роџер Федерер и Давид Гофан са пехарима после финала АТП турнира у Базелу / Извор: Бета/АП

15:11 - Оливера Јевтић победила на Подгоричком маратону

Кенијац Силас Кипчирчир Тоек и Оливера Јевтић победили су на Подгоричком маратону. Кенијски атлетичар је стазу дугу 42 километра претрчао за два сата, 16 минута и две секунде, док је Јевтићева победу у женској конкуренцији постигла за два сата, 38 минута и 19 секунди. Оливера је победник Подгоричког маратона била и 2008, 2009. и 2012. године. Она је рекла да јој је драго што је поново победила на стази на којој је рекордер.

- Имала сам циљ да испуним норму, није ми био битан пласман. Драго ми је што сам поново победила на стази чији сам рекордер. За мене све почиње из Подгорице, ту сам практично направила прве атлетске кораке победом као пионирка на првенству Југославије у кросу – рекла је Јевтићева.

Olivera-Jevtić
Оливера-Јевтић / Извор: Facebook

14:24 - Крстин победник фјучерса у Анталији

Млади српски тенисер Пеђа Крстин освојио је фјучерс у турској Анталији, пошто је у финалу победио Руса Кирила Дмитријева са 6:4, 7:5. Крстин, који је постављен за првог носиоца, доминантно је освојио турнир без иједног изгубљеног сета. Крстину је фјучерс у Турској пети освојени ове сезоне, пошто је претходно био најбољи у Ирану, Шапцу, као и два пута у Алжиру. Турнир у Анталији се играо за наградни фонд од 10.000 долара.

Peđa Krstin
Пеђа Крстин / Извор: Facebook

14:14 - Зимоњић и Поспишил освојили турнир у Базелу

Српски тенисер Ненад Зимоњић и Канађанин Васек Поспишил освојили су АТП турнир у Базелу, пошто су у финалу победили хрватско-фински пар Марин Драгања/Хенри Континен са 7:6 (15:13), 1:6, 10:5. Зимоњић и Поспишил су први сет добили после дугог тај-брејка, у којем ниједан пар није успео да освоји гем на сервис противника.

Хрватско-финска комбинација је после тога заиграла много боље и убедљиво освојила други сет, али су Зимоњић и Поспишил у супер тај-брејку били смиренији и приграбили титулу на турниру у Швајцарској. Турнир у Базелу играо се за наградни фонд од 1.915.060 евра.

Nenad Zimonjić, srpski teniser
Ненад Зимоњић, српски тенисер / Извор: Профимедиа/илустрација

14:10 - Хиршер оставио конкуренцију далеко иза себе

Троструки узастопни победник Светског купа алпских скијаша Марсел Хиршер показао је да ће и ове сезоне да буде један од главних кандидата за кристални глобус. Аустријанац је у првој трци сезоне победио у велеслалому у Зелдену са скоро две секунде предности у односу на другопласираног Немца Фрица Допфера. Трећи је био Алексис Пантуро из Француске. После прве трке је водио Хиршер, испред „краља велеслалома“ Теда Лигетија. Американац је у другој трци погрешио, па је на крају завршио на десетом месту. Следећа трка се вози у Левију 16. новембтра, а на програму је слалом.

Marsel Hiršer
Марсел Хиршер / Извор: Бета/АП

11:33 - Ђукић: Били смо бољи од Сосиједада, али задовољан сам и бодом

Тренер Кордобе Мирослав Ђукић рекао је да је његов тим заслужио да победи Сосиједад (1:1) у Примери, али да га задовољава и реми, који ће значити у борби за опстанак.

- Изузетно важан бод за нас, екипа је одлично реаговала после примљеног гола. Били смо сталожени, стрпљиви и задовољан сам игром мојих играча. Мислим да смо били ближи победи, али морамо да наставимо даље у истом ритму. Тек сам преузео екипу и потребно је време да ствари дођу на своје место - рекао је Ђукић.

Кордоба се после девет кола Примере налази на 18 месту на табели са пет бодова. У наредном колу Кордоба гостује мадридском Атлетику.