109.2537

SPORT IZ MINUTA U MINUT: Marej osvojio Valensiju, Federer rodni Bazel!

26.10.2014. 11:35 10:17
Endi Marej slavi pobedu u finalu ATP turnira u Valensiji nad Davidom Fererom
Endi Marej slavi pobedu u finalu ATP turnira u Valensiji nad Davidom Fererom / Izvor: Beta/AP

Hokejaši Partizana ubedljivi u prvom "večitom derbiju" sezone. *Marej osvojio turnir u Valensiji. *Federer osvojio 82. titulu u karijeri. *Jevtićeva četvrti put najbolja u Podgorici. *Srpski teniser osvojio je fjučers u Antaliji, pošto je u finalu pobedio Rusa Kirila Dmitrijeva sa 6:4, 7:5 *Zimonjić i Pospišil su u finalu savladali Draganju i Kontinena sa 2:1 u setovima *Pobednik Svetskog kupa ubedljiv u prvoj trci sezone.

22:14 - Hokejaši Partizana ubedljivo savladali Crvenu zvezdu

Hokejaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 8:2 (3:1, 3:0, 2:1) u odloženom meču prvog kola Prvenstva Srbije.

Aktuelni šampion Srbije je u prvom meču u novoj sezoni, do pobede nad "večitim rivalom" stigao najviše zahvaljujući kapitenu Marku Milovanoviću koji je postigao čak četiri gola.

U prvom meču nove sezone, u subotu je Beostar savladao ekipu Tise Volana iz Segedina rezultatom 10:4.

22:04 - Marej osvojio Valensiju

Britanski teniser Endi Marej osvojio je turnir u Valensiji, pošto je danas u finalu pobedio Španca Tomija Robreda sa 2:1 (3:6, 7:6, 7:6).

Marej je do pobede došao posle dramatičnog meča i tri sata i 20 minuta igre, što je najduže ATP finale ove godine. On je u finišu uspeo da spasi čak pet meč lopti i da na kraju osvoji svoju 31. titulu u karijeri, a drugu u Valensiji.

- Ovo je bio neverovatan meč. Nažalost, neko mora da pobedi, a odlučilo je tek nekoliko lopti - rekao je Robredo posle meča.

Detalj sa meča Endija Mareja i Davida Ferera na ATP turniru u Valensiji
Detalj sa meča Endija Mareja i Davida Ferera na ATP turniru u Valensiji / Izvor: Beta/AP

16:11 - Mikec peti u Azerbejdžanu

Srpski strelac Damir Mikec osvojio je četvrtog dana finala Svetskog kupa u Gabali u Azerbejdžanu peto mesto MK pištoljem sa 131 krugom. Zlatna medalja i veliki kristalni globus Međunarodne federacije streljačkih sportova (ISSF) pripali su Živeo Vangu (Kina) sa 195,8 krugova, drugi je bio Tomojuki Masuda (Japan) sa 194,8, a treći Vei Pang (Kina) sa 180,1 krug. Drugi srpski predstavnik Andrija Zlatić zauzeo je deseto mesto sa 541 krugom (po serijama 89, 93, 94, 91, 87, 87). Finale je vredelo 554 kruga.

Pre finala Mikec je bio drugi sa 562 kruga (94, 94, 92, 94, 95, 93). Najbolji rezultat osnovnog dela imao je Španac Pablo Karera sa 563 kruga. Srpski strelci su završili učešće na finalu Svetskog kupa u Gabali sa jednom medaljom. Prvog dana takmičenja Andrea Arsović je osvojila srebrni kristalni globus za drugo mesto u finalu vazdušnom puškom. U istoj disciplini Ivana Maksimović je bila sedma u finalu.

15:32 - Federer šesti put osvojio rodni Bazel, 82. titula u karijeri

Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je ATP turnir u Bazelu pošto je u finalu savladao Davida Gofana rezultatom 2:0 (6:2, 6:2).

Drugi teniser sveta je u 11. finalu turnira u svom rodnom Bazelu stigao do šeste titule, ukupno 82. u karijeri, savladavši nemoćnog Belgijanca koji nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor nekadašnjem svetskom broju jedan, "položivši oružje" posle manje od jednog časa igre.

Rodžer Federer i David Gofan sa peharima posle finala ATP turnira u Bazelu
Rodžer Federer i David Gofan sa peharima posle finala ATP turnira u Bazelu / Izvor: Beta/AP

15:11 - Olivera Jevtić pobedila na Podgoričkom maratonu

Kenijac Silas Kipčirčir Toek i Olivera Jevtić pobedili su na Podgoričkom maratonu. Kenijski atletičar je stazu dugu 42 kilometra pretrčao za dva sata, 16 minuta i dve sekunde, dok je Jevtićeva pobedu u ženskoj konkurenciji postigla za dva sata, 38 minuta i 19 sekundi. Olivera je pobednik Podgoričkog maratona bila i 2008, 2009. i 2012. godine. Ona je rekla da joj je drago što je ponovo pobedila na stazi na kojoj je rekorder.

- Imala sam cilj da ispunim normu, nije mi bio bitan plasman. Drago mi je što sam ponovo pobedila na stazi čiji sam rekorder. Za mene sve počinje iz Podgorice, tu sam praktično napravila prve atletske korake pobedom kao pionirka na prvenstvu Jugoslavije u krosu – rekla je Jevtićeva.

Olivera-Jevtić
Olivera-Jevtić / Izvor: Facebook

14:24 - Krstin pobednik fjučersa u Antaliji

Mladi srpski teniser Peđa Krstin osvojio je fjučers u turskoj Antaliji, pošto je u finalu pobedio Rusa Kirila Dmitrijeva sa 6:4, 7:5. Krstin, koji je postavljen za prvog nosioca, dominantno je osvojio turnir bez ijednog izgubljenog seta. Krstinu je fjučers u Turskoj peti osvojeni ove sezone, pošto je prethodno bio najbolji u Iranu, Šapcu, kao i dva puta u Alžiru. Turnir u Antaliji se igrao za nagradni fond od 10.000 dolara.

Peđa Krstin
Peđa Krstin / Izvor: Facebook

14:14 - Zimonjić i Pospišil osvojili turnir u Bazelu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Vasek Pospišil osvojili su ATP turnir u Bazelu, pošto su u finalu pobedili hrvatsko-finski par Marin Draganja/Henri Kontinen sa 7:6 (15:13), 1:6, 10:5. Zimonjić i Pospišil su prvi set dobili posle dugog taj-brejka, u kojem nijedan par nije uspeo da osvoji gem na servis protivnika.

Hrvatsko-finska kombinacija je posle toga zaigrala mnogo bolje i ubedljivo osvojila drugi set, ali su Zimonjić i Pospišil u super taj-brejku bili smireniji i prigrabili titulu na turniru u Švajcarskoj. Turnir u Bazelu igrao se za nagradni fond od 1.915.060 evra.

Nenad Zimonjić, srpski teniser
Nenad Zimonjić, srpski teniser / Izvor: Profimedia/ilustracija

14:10 - Hiršer ostavio konkurenciju daleko iza sebe

Trostruki uzastopni pobednik Svetskog kupa alpskih skijaša Marsel Hiršer pokazao je da će i ove sezone da bude jedan od glavnih kandidata za kristalni globus. Austrijanac je u prvoj trci sezone pobedio u veleslalomu u Zeldenu sa skoro dve sekunde prednosti u odnosu na drugoplasiranog Nemca Frica Dopfera. Treći je bio Aleksis Panturo iz Francuske. Posle prve trke je vodio Hiršer, ispred „kralja veleslaloma“ Teda Ligetija. Amerikanac je u drugoj trci pogrešio, pa je na kraju završio na desetom mestu. Sledeća trka se vozi u Leviju 16. novembtra, a na programu je slalom.

Marsel Hiršer
Marsel Hiršer / Izvor: Beta/AP

11:33 - Ðukić: Bili smo bolji od Sosijedada, ali zadovoljan sam i bodom

Trener Kordobe Miroslav Ðukić rekao je da je njegov tim zaslužio da pobedi Sosijedad (1:1) u Primeri, ali da ga zadovoljava i remi, koji će značiti u borbi za opstanak.

- Izuzetno važan bod za nas, ekipa je odlično reagovala posle primljenog gola. Bili smo staloženi, strpljivi i zadovoljan sam igrom mojih igrača. Mislim da smo bili bliži pobedi, ali moramo da nastavimo dalje u istom ritmu. Tek sam preuzeo ekipu i potrebno je vreme da stvari dođu na svoje mesto - rekao je Ðukić.

Kordoba se posle devet kola Primere nalazi na 18 mestu na tabeli sa pet bodova. U narednom kolu Kordoba gostuje madridskom Atletiku.