СУПЕРЛИГА: Партизан добио Борац и још једног страшног клинца из омладинске школе

28.04.2016. 18:52 20:04
Marko Golubović
Марко Голубовић / Извор: МН Press

Први тријумф црно-белих у плеј-офу.

Партизан је остао у трци са Чукаричким у борби за друго место у плеј-офу и то је најважнија ствар за тренера црно-белих Ивана Томића после победе над чачанским Борцем резултатом 2:0 (1:0). Тим из Хумске забележио је прву победу у трећој рунди доигравања и тренутно је на пет бодова заостатака у односу на екипу са Бановог брда.

Борац се организовано бранио на стадиону Партизана, а утакмица је практично решена у надокнади времена првог полувремена. Саша Илић је лепо асистирао Немањи Михајловићу који је оштро шутирао ка голу Бајића, чувар мреже Борца је одбио лопту право на ногу Марка Голубовића који је постигао први гол у сениорској конкуренцији у дресу Партизана. Био је то трећи озбиљан покушај талентованог везисте у првих 45 минута који је награђен за велики труд.

УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО: Партизан објавио снимак пребијања Вазуриног обезбеђења

Гости су у наставку утакмице конкретније кренули ка голу Бојана Шаранова, али осим прилике Марија Маслаћа, када је лопта окрзнула стативу,  нису озбиљније припретили голману црно-белих. Коначан резултат постављен је у 73. минуту, пошто је Дарко Брашанац рутински реализовао најстрожу казну. Претходно је Михајловић изнудио једанаестерац.

Била је ово трећа победа Партизана у три овосезонска дуела са чачанским "зебрама". Тим Ивана Томића трећег маја очекује гостовање у Сурдулици против Радника, док ће Борац дочекати нишки Раднички.

ПРЕДОМИСЛИО СЕ: Репрезентација? Сад може!

Партизан - Борац Чачак 2:0 (1:0)

Стадион: Партизана.

Судија: Дејан Анђелковић.

Стрелци: Голубовић 45 1, Брашанац из пенала у 73. минуту.

Партизан: Шаранов - Бандаловски, Јовановић (од 75. Косовић), Стевановић, Богосавац - Евертон, Брашанац, Илић - Михајловић, Голубовић, Божинов (од 65. Влаховић).

Борац: Бајић - Танасин, Крстић, Маслаћ, Костић - Балабановић, Петраци - Јовановић, Зорић (од 81. Бангура), Зец - Вујаклија.

Меч у Хумској одигран је у сенци напада на једног од челника црно-белих Милоша Вазуру. ОВДЕ погледајте где је Вазура нападнут.