СВЕТСКА ЛИГА: Аустралији препуштен само сет

04.07.2015. 13:37
Aleksa Brđović
Алекса Брђовић / Извор: Фото: fivb.com

Србија остварила и седму победу, а пету у низу.

Српски одбојкаши остварили су и седму победу ове сезоне у Светској лиги, а пету у низу. Они су у Јужној Вантирни надомак Мелбурна победили Аустралију 3:1 (25:22, 25:21, 29:31, 25:18). Друга утакмица последњег викенда игра се у недељу од 8:40 часова. Већ раније је Србија obbezbedila пласман на финални турнир који се од 15. до 19. јула одржава у Рио де Жанеиру.

Први сет је Србија лако добила 25:22, али су онда домаћини показали зубе. У другом је Аустралија водила 4:2, и 6:3, а у једном моменту је било и четири разлике, али су изабраници Николе Грбића преокренули и тај део добили са 25:21. Предност од 2:0 је донео Никола Ковачевић ас сервисом.

Велика Борба је виђена у трећем сету. Било је изједначено до резултата 13:13, а онда је Аустралија повела 18:14 и 21:17. Ипак, тада су српски одбојкаши изједначили на 21:21, а онда су "кенгури" повели 23:21. Тада је Никола Грбић затражио тај аут, и захваљујући одличним сервисима Срећка Лисинца резултат је преокренут на 24:23. Тада се играло поен за поен, а Србија није искористила пет меч лопти. Домаћи су то казнили искористивши другу сет лопту за коначних 31:29.

И почетак четвртог сета је припао домаћинима, који су повели 5:2, али су онда српски одбојкаши преокренули и на првом техничком тајм ауту водили 8:7. Предност је расла, па се на други технички тајм аут отишло са 16:12. "Кенгури" су смањили на 16:15, али је то било све што су урадили. Србија је повећала на 21:15 и већ тада се знао победник меча. Повели су "орлови" 24:17 и искористили укупно седму меч лопту. Победоносни поен је обезбедио Урош Ковачевић.

Најбољи у српском тиму су били Никола Ковачевић и Саша Старовић са по 18 поена, док је Урош Ковачевић имао 17. Код домаћина је неприкосновен био Едгар са 28 поена, док је други по ефикасности био Моте са осам.

Пре тога су одбојкашице доживеле пораз на Гран прију од Бразила (погледајте ОВДЕ).