SVETSKA LIGA: Australiji prepušten samo set

04.07.2015. 13:37
Aleksa Brđović
Aleksa Brđović / Izvor: Foto: fivb.com

Srbija ostvarila i sedmu pobedu, a petu u nizu.

Srpski odbojkaši ostvarili su i sedmu pobedu ove sezone u Svetskoj ligi, a petu u nizu. Oni su u Južnoj Vantirni nadomak Melburna pobedili Australiju 3:1 (25:22, 25:21, 29:31, 25:18). Druga utakmica poslednjeg vikenda igra se u nedelju od 8:40 časova. Već ranije je Srbija obbezbedila plasman na finalni turnir koji se od 15. do 19. jula održava u Rio de Žaneiru.

Prvi set je Srbija lako dobila 25:22, ali su onda domaćini pokazali zube. U drugom je Australija vodila 4:2, i 6:3, a u jednom momentu je bilo i četiri razlike, ali su izabranici Nikole Grbića preokrenuli i taj deo dobili sa 25:21. Prednost od 2:0 je doneo Nikola Kovačević as servisom.

Velika Borba je viđena u trećem setu. Bilo je izjednačeno do rezultata 13:13, a onda je Australija povela 18:14 i 21:17. Ipak, tada su srpski odbojkaši izjednačili na 21:21, a onda su "kenguri" poveli 23:21. Tada je Nikola Grbić zatražio taj aut, i zahvaljujući odličnim servisima Srećka Lisinca rezultat je preokrenut na 24:23. Tada se igralo poen za poen, a Srbija nije iskoristila pet meč lopti. Domaći su to kaznili iskoristivši drugu set loptu za konačnih 31:29.

I početak četvrtog seta je pripao domaćinima, koji su poveli 5:2, ali su onda srpski odbojkaši preokrenuli i na prvom tehničkom tajm autu vodili 8:7. Prednost je rasla, pa se na drugi tehnički tajm aut otišlo sa 16:12. "Kenguri" su smanjili na 16:15, ali je to bilo sve što su uradili. Srbija je povećala na 21:15 i već tada se znao pobednik meča. Poveli su "orlovi" 24:17 i iskoristili ukupno sedmu meč loptu. Pobedonosni poen je obezbedio Uroš Kovačević.

Najbolji u srpskom timu su bili Nikola Kovačević i Saša Starović sa po 18 poena, dok je Uroš Kovačević imao 17. Kod domaćina je neprikosnoven bio Edgar sa 28 poena, dok je drugi po efikasnosti bio Mote sa osam.

Pre toga su odbojkašice doživele poraz na Gran priju od Brazila (pogledajte OVDE).