ТРИ КОМАДА ЗА НОВУ ТРОЈКУ: Звезда чека Партизан са лидерског места

Н. Р.
Štoper Crvene zvezde Vukašin Jovanović
Штопер Црвене звезде Вукашин Јовановић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили у Лучанима, меч преломљен после гола из пенала

Пета узастопна победа Црвене звезде донела је лидеру плус пет у односу на Партизан уочи вечитог дербија 12. септембра. Црвено-бели су сломили отпор Младости у Лучанима у другом полувремену и славили са 3:0 (0:0), иако дешавања у првих сат времена нису слутила на овако убедљив тријумф гостију.

Црвено-бели су били бољи ривал у Лучанима, али се Младост организовано бранила у првих 45 минута. Лидер је имао велике прилике преко Уга Вијеире (прочитајте на ОВОМ линку) и Александра Катаија, али је мрежа Крзнарића остала нетакнута.

Гости су додали гас у наставку меча,а тренутак одлуке збио се у 61. минуту. Александар Живановић је оборио штопера Звезде Вукашина Јовановића у казненом простору, а судија Обрадовић је проценио да је то био прекршај за пенал и за црвени картон фудбалеру Младости (спорну ситуацију погледајте ОВДЕ). Мичел Доналд је сигурно реализовао најстрожу казну, 0:1.

Тим Миодрага Божовића заиграо је још сигурније после вођства, што је резултирало поготком Јовановића, а напослетку и првенцем Идана Вереда, који је после лепог солопродора коначно разбио малер.

Уочи двонедељне првенствене паузе Звезда је лидер са 20 бодова, прати је Јавор са 16, док Партизан пред вечити дерби има пет бодова заостатка у односу на великог ривала.

ОВДЕ можете да погледате како се покварио рефлектор у Лучанима у историјској утакмици за суперлигаша из западне Србије.

Младост – Црвена звезда 0:3 (0:0)

СТАДИОН: Младости.

СУДИЈА: Срђан Обрадовић.

СТРЕЛЦИ: Мичел у 62. из пенала, Јовановић у 73, Веред у 87. минуту.

ЦРВЕНИ КАРТОН: Живановић у 61. минуту (Младост).

ЖУТИ КАРТОНИ: Леповић, Големић, Гаврић (Младост) – Ристић, Сикимић (Црвена звезда).

МЛАДОСТ: Крзнарић, Китановски, Живановић, Големић, Лазевски, Алемпијевић, Леповић (од 70. Л. Јовановић), Гаврић, С. Јовановић, Милосављевић (од 84. Бајић), Мијић (од 65. Шатера).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Павићевић, Јовановић, Ристић, Доналд, Грујић (од 76. Луковић), Веред, Плавшић, Катаи (од 68. Јовић), Вијеира (од 46. Сикимић).