TRI KOMADA ZA NOVU TROJKU: Zvezda čeka Partizan sa liderskog mesta

N. R.
Štoper Crvene zvezde Vukašin Jovanović
Štoper Crvene zvezde Vukašin Jovanović / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili u Lučanima, meč prelomljen posle gola iz penala

Peta uzastopna pobeda Crvene zvezde donela je lideru plus pet u odnosu na Partizan uoči večitog derbija 12. septembra. Crveno-beli su slomili otpor Mladosti u Lučanima u drugom poluvremenu i slavili sa 3:0 (0:0), iako dešavanja u prvih sat vremena nisu slutila na ovako ubedljiv trijumf gostiju.

Crveno-beli su bili bolji rival u Lučanima, ali se Mladost organizovano branila u prvih 45 minuta. Lider je imao velike prilike preko Uga Vijeire (pročitajte na OVOM linku) i Aleksandra Kataija, ali je mreža Krznarića ostala netaknuta.

Gosti su dodali gas u nastavku meča,a trenutak odluke zbio se u 61. minutu. Aleksandar Živanović je oborio štopera Zvezde Vukašina Jovanovića u kaznenom prostoru, a sudija Obradović je procenio da je to bio prekršaj za penal i za crveni karton fudbaleru Mladosti (spornu situaciju pogledajte OVDE). Mičel Donald je sigurno realizovao najstrožu kaznu, 0:1.

Tim Miodraga Božovića zaigrao je još sigurnije posle vođstva, što je rezultiralo pogotkom Jovanovića, a naposletku i prvencem Idana Vereda, koji je posle lepog soloprodora konačno razbio maler.

Uoči dvonedeljne prvenstvene pauze Zvezda je lider sa 20 bodova, prati je Javor sa 16, dok Partizan pred večiti derbi ima pet bodova zaostatka u odnosu na velikog rivala.

OVDE možete da pogledate kako se pokvario reflektor u Lučanima u istorijskoj utakmici za superligaša iz zapadne Srbije.

Mladost – Crvena zvezda 0:3 (0:0)

STADION: Mladosti.

SUDIJA: Srđan Obradović.

STRELCI: Mičel u 62. iz penala, Jovanović u 73, Vered u 87. minutu.

CRVENI KARTON: Živanović u 61. minutu (Mladost).

ŽUTI KARTONI: Lepović, Golemić, Gavrić (Mladost) – Ristić, Sikimić (Crvena zvezda).

MLADOST: Krznarić, Kitanovski, Živanović, Golemić, Lazevski, Alempijević, Lepović (od 70. L. Jovanović), Gavrić, S. Jovanović, Milosavljević (od 84. Bajić), Mijić (od 65. Šatera).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić, Donald, Grujić (od 76. Luković), Vered, Plavšić, Katai (od 68. Jović), Vijeira (od 46. Sikimić).