ТРИЛЕР НА БАЊИЦИ: Партизан ПОТОПИО Звезду и одбранио трон (ФОТО)

25.05.2016. 20:23
VK Partizan
ВК Партизан / Извор: МН Press

Финална серија завршена на базену на Бањици.

Ватерполисти Партизана одбранили су титулу и то на свом базену, на београдској Бањици. Црно-бели су у другој утакмици финалне серије победили "вечитог ривала", Црвену звезду са 10:9 и тако дошли до 27. титуле у националном шампионату. Меч су обележила и бројна искључења црвено-белих, како играча, тако и чланова стручног штаба. Подсетимо, у овај дуел црвено-бели су ушли без тренера Риста Маљковића због суспензије, а на крају овог меча искључен је и његов помоћник Николић који је сада био у улози главног тренера.

ВАТЕРПОЛО: Партизанов клинац Драшко ГОГОВ ПОТОПИО ЗВЕЗДУ за корак ближе титули

На почетку меча на "Бањици" повела је Звезда, голом Андрејевића, али је онда уследила мини серија црно-белих (Асановић, Јакшић и Гогов) за предност од 3:1. Црвено-бели су смањили на 3:2 (Аксентијевић), али је онда Гилен два пута погодио, за 5:2. Звезда је са пет метара, тачније Драшковић смањио на 5:3, а Гогов повећао на 6:3. Коначан резултат у првих осам минута поставио је Пековић - 6:4. У наставку меча, први гол виђен је тек на два минута од краја четвртине. Звезда је смањила на 6:5, голом Аксентијевића. То је уједно био и једини гол у овој деоници.

Намучио је Мареја, а за њега је навијао ВЕЛИКИ љубимац Гробара (ФОТО)

Gavril Subotić
Гаврил Суботић / Извор: МН Press

У другом полувремену, у трећем минуту треће ћетвртине, Звезда се изборила за изједначење, голом Репановића, после додавања Аксентијевића. Партизан је поново повео, са 7:6, голом Суботића. Звезда се није предавала, Пековић је издржао на леђима Гилена, и погодио за 7:7.

Са егалом и по седам голова у мрежама ушло се у последњу деоницу на "Бањици" на којој је домаћин имао гласну подршку. Већ после десетак секунди, Суботић је послао "пројектил" за 8:7 за Партизан. У наредним минутима, Краљ је одбранио пенал Суботићу, а судије су председнику Звезде Виктору Јеленићу показао црвени картон. Због гласних примедби (и псовки) на суђење судија је првом човеку наложио да напусти пливалиште.

ЕП У ПЛИВАЊУ: Стјепановићу СРЕБРО!

Viktor Jelenić
Виктор Јеленић / Извор: МН Press

Ново изједначење донео је Рацков (8:8), а убрзо је био и искључен. У наредном нападу, Вицо је искористио играча више за нову предност црно-белих, од 9:8. Непосредно пре вођства Партизана од 10:8 (Јакшић) искључен је и Пековић, а после тога и помоћни тренер. На минут и 19 секунди до краја смањила је Звезда, голом Репановића - 10:9.

То је уједно био и коначан резултат.

Слободан СОРО Бразилац!

Партизан Рајфајзен - Црвена звезда 10:9 (6:4, 0:1, 1:2, 3:2)

БАЗЕН: Бањица

Гледалаца: 1.200

Судије: Раковић (Београд) и Виријевић (Зрењанин)

Играч више: Партизан 11 (4), Ц. звезда 7 (4)

Два играча више: Партизан 2 (0), Ц. звезда 1 (0)

Петерци: Партизан 2 (1), Ц. звезда 1 (1).

ПАРТИЗАН РАЈФАЈЗЕН: Ристичевић (6 одбрана), Гилен 2, Тикас, Манојловић, Суботић 2 (1), Драшовић, Гогов 2, Јакшић 2, Вицо 1, Танасковић, Лазић, Асановић 1, Бракочевић, Радојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ (8 одбрана), Јанковић, Јовановић, Репановић 2, Кљајевић, Рацков 2, Аксентијевић 1, Андрејевић 1, Илић, Танкосић, Драшковић 1 (1), Пековић 2, Тодоровски, Јовић.